HuaweiSpravodajstvo

Huawei mení plány, obmedzuje výrobu vybraných zariadení

Niekoľko týždňov potom ako americká vláda uvalila sankcie na čínskeho výrobcu smartfónov, spoločnosť Huawei, sa začalo hovoriť o redukcii výroby vybraných smartfónov. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Portál píše, že spoločnosť Foxconn, ktorá patrí medzi hlavných výrobným partnerov spoločnosti zastavila niekoľko výrobných liniek spoločnosti Huawei. Dôvodom má byť to, že spoločnosť Huawei znížila objem objednávok, a to z dôvodu, že spoločnosť nevie odhadnúť celkový dopad na obmedzenia uvalené americkou vládou na konci dňa prejavia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sankcie majú dopad aj na iné spoločnosti ako Huawei

Sankcie udelené americkou vládou v podobe zariadenia spoločnosti Huawei na „entity list“ (pozn. redakcie: zoznam spoločností, ktoré majú obmedzené obchodovať s americkými spoločnosťami) majú dopad aj na ďalšie spoločnosti. Jednou z nich je práve aj Foxconn, ktorá začiatkom roku zamestnala ďalšie stovky zamestnancov s cieľom uspokojiť dopyt po zariadeniach Huawei.

Huawei zároveň prostredníctvom čestného prezidenta spoločnosti, Zhao Ming, zverejnila na tlačovej konferencii v Šanghaji informáciu, že prehodnocujú svoj cieľ v podobe „prevzatia korunky“ najväčšieho výrobcu smartfónov na svete od spoločnosti Samsung v roku 2020. Na otázku týkajúcu sa dosiahnutia tohto cieľa povedal:

„Ako sa objavila nová situácia, tak je príliš skoro na to povedať, či sme schopní dosiahnuť tento cieľ“.

Odrezanie spoločnosti Huawei od amerických partnerov tak má dopad na spoločnosť Huawei či chceme alebo nie. Mimochodom, spoločnosť minulý mesiac predstavila v Londýne 2 nové smartfóny, konkrétne modely Huawei Honor 20 a Huawei Honor 20 Pro, stále však nie je známy dátum dostupnosti, mimo domovskej krajiny, kde Honor 20 je už v predaji a PRO verzia zariadenia by mala byť od 18. júna.

Čína vytvára svoj vlastný zoznam „neprispôsobivých“ spoločností

Čínska vláda po dlhšej dobe nečinnosti ohlásila, že vytvára vlastný zoznam spoločností, ktorým obmedzí možnosti spolupráce. Na zozname nájdeme firmy, ktoré zastavili alebo obmedzili obchodovanie s čínskymi spoločnosťami. Informoval o tom Gao Feng, hovoroca ministerstva obchodu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close