Hisense plánuje už o pár dní oficiálne spustiť predaj prvého smartfónu s e-ink displejom

Spoločnosť Hisense, ktorá na CES 2020 prekvapila verejnosť smartfónom s e-ink displejom prezrádza, že do predaja sa dostane už o pár dní.

Spoločnosť Hisense v priebehu CES 200 (začiatok januára tohto roka) ukázala svetu prvý smartfón so špeciálnym e-ink displejom, ktorého farebná škála je 4096 farieb (štandardné displeje disponujú škálou o približne 16-miliónoch farieb). Na ďalšie informácie bola však spoločnosť vcelku skúpa, ale aj napriek tomu, si získala záujem širokej verejnosti. To sa však v týchto dňoch zmenilo. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Hisense plánuje zaradiť smartfón do predaja

Spoločnosť Hisense oznámila, že 23. apríla, teda o necelé dva týždne, bude zariadenie dostupné na čínskom trhu. Zariadenie je výnimočné ako sme vyššie naznačili samotným displejom. Ide totiž o technológiu, ktorá sa používa na zobrazovanie e-papiera (využívaná je hlavne v prípade elektronických čítačiek kníh). Tá je výrazne menej energeticky náročnejšia a zároveň aj menej namáha oči.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Hisense farebny e-ink displej v smartfone
Zdroj: cntechpost.com

Zároveň samotná obrazovka nevyžaruje svetlo, ale spolieha sa na zobrazovanie prirodzeným svetlom. Znamená to, že nevytvára žiadne modré a ani iné škodlivé svetlo. V prípade nočného čítania, zariadenie sa spolieha na zabudovaný predný teplý svetelný zdroj. Spoločnosť však túto technológiu bližšie nepopisuje.

O zariadení aktuálne toho moc nevieme, ale aj napriek tomu, bude bezpochyby pod veľkým mediálnym drobnohľadom viacerých médií. V rámci videa vyššie spoločnosť hovorí, že zobrazovacia frekvencia displeja je nízkou. Môžeme teda očakávať, že nebude ponúkať niektoré bežné funkcie a vlastnosti, na ktoré sú používatelia zvyknutí. Určite so zariadením nebude možné hrať bežné hry či pozerať filmy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre