APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Kvôli novému koronavírusu bola odložená jedna z najväčších herných konferencií GDC 2020

Organizátori siahli po najradikálnejšom riešení potom, čo sa z konferencie začali odhlasovať najväčší predstavitelia z herného priemyslu

Svet digitálnych hier a ich milovníkov zarazila len pred niekoľkými hodinami naozaj nečakaná správa. Dlho očakávaná herná developerská konferencia GDC 2020 bola totižto odložená na zatiaľ neurčený termín. Dôvodom odloženia konferencie je s najväčšou pravdepodobnosťou nový koronavírus, ktorý je oficiálne označovaný ako COVID-19. I keď samotní organizátori na spojenie s koronavírusom nepoukázali, je zrejmé, že veľká časť účastníkov konferencie stiahla svoju účasť práve kvôli stále viac šíriacemu sa koronavírusu. O preložení konferencie na zatiaľ neznámy dátum informovali organizátori priamo na stránkach konferencie GDC 2020.

„Po konzultácií s našimi partnermi v odvetví herného vývojárstva a komunitou po celom svete sme dospeli ku naozaj ťažkému rozhodnutiu a tým je odloženie Game Developers Conference, ktorá sa mala konať v marci.

Príprava samotnej show s našimi poradcami, rečníkmi, vystaviteľmi a partnermi nám zabrala celý rok a sme skutočne naštvaní a sklamaní, že vás nemôžeme tento rok privítať, “ píšu organizátori vo vyhlásení. 

Na záver organizátori dodávajú, že konferencia GDC 2020 určite zrušená nebude, keďže už teraz sa uvažuje o jej presunutí na letné mesiace. Bližšie informácie však momentálne organizátori neposkytli, keďže opätovné „nalákanie“ partnerov a účastníkov konferencie určite potrvá niekoľko týždňov, či mesiacov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Herná vývojárska konferencia GDC patrí medzi najväčšie herné konferencie na svete a každý rok na nej vystupujú giganti ako Blizzard, Epic Games, Unity, Electronic Arts, PlayStation, či Microsoft. Väčšina z týchto spoločností svoju účasť z konferencie stiahla ešte predtým, ako došlo ku jej oficiálnemu odloženiu zo strany organizátorov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close