HarmonyOS 2.0 dosahuje sľubné výsledky v porovnaní s Androidom

Prvé testy HarmonyOS 2.0 v porovnaní s Androidom 11 v kombinácii s EMUI odhaľujú o niečo málo lepšiu výkonnosť pri nižšej spotrebe energie.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Verejné uvoľnenie operačného systému HarmonyOS 2.0 pre záujemcov o testovanie bolo spustené len niekoľko dní dozadu. Túto príležitosť využilo mnoho používateľov, ktorí si ho stiahli a následne nainštalovali do svojho zariadenia. Hoci ide o takmer finálnu verziu nového operačného systému z kuchyne Huawei, tak jeho oficiálne uvoľnenie pre širšie publikum sa pravdepodobne udeje až v júni. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

HarmonyOS 2.0 zdieľa viacero podobností s Androidom

Portál okrem iného priniesol aj video z prostredia rozhrania smartfónu Mate X2, ktorý využíva nový OS. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak UI operačného systému HarmonyOS 2.0 zdieľa viacero podobností s Androidom. Od notifikačného centra, cez ikony, až po samotný dizajnový jazyk. Jeden z rozdielov, ktorý však možno bádať, je v prípade widgetov. Kde sa zdá, že dotykové gestá umožnia sprostredkovať ďalšie informácie z aplikácií bez toho, aby ich bolo nutné otvoriť.

Prvý test dopadol v prospech HarmonyOS 2.0

Okrem iného čínsky bloger, Digital Chat Station na sociálnej sieti Weibo zverejnil test, ktorý realizoval na smartfóne Mate X2 s HarmonyOS 2.0,  ako aj s Androidom 11 v kombinácii s EMUI 11. Z jeho testu, počas ktorého hral dve populárne hry, King of Glory a Peace Elite vyplynulo, že operačný systém od spoločnosti Huawei dosiahol o niečo lepšiu plynulosť a stabilitu v porovnaní s Androidom. Tá sa prejavila napríklad v mierne vyššom počte FPS, či lepšej stabilite snímkovania.

„Vďaka špičkovej kvalite obrazu King Glory a Peace Elite HDR môžete vidieť, že celková plynulosť chodu a stabilita sú lepšie ako v EMUI 11, a spotreba energie je tiež nižšia…“ píše bloger.

HarmonyOS 2.0 vs Android 11
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Mimochodom, čo sa týka rýchlosti otvárania aplikácií ako takých, či plynulosti chodu systému, tak bloger vo svojom príspevku na Weibo informoval, že tam nevidel veľké rozdiely. Ďalej, kde rozdiely boli už väčšieho razu, bola oblasť spotreby energie. Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak rozdiel medzi zariadeniami v oblasti spotreby energie je už o niečo viac viditeľným.

HarmonyOS 2.0 vs Android 11_bateria
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Mimochodom, Huawei ešte v marci tohto roka prezradil, že v tomto roku si trúfa na približne 300-miliónov zariadení poháňaných operačným systémom HarmonyOS. Z toho približne 200-miliónov majú byť smartfóny. Tento plán, s ktorým prišiel Wang Chenglu, prezidenta softwarovej časti spoločnosti Huawei, vyzerá byť plynúcim časom stále viac vzdialený od reality. Kto však vie, Huawei možno už čoskoro spustí masovú distribúciu HarmonyOS naprieč ďalšími zariadeniami a prekvapí nás.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre