APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vylepšuje Mapy. Pozrite sa, aké zmeny môžete očakávať v najbližších dňoch

Google zakomponoval viac farieb, pomocou ktorých môžete zistiť viac informácií a jednotlivých územiach a nové informácie do mestských máp

Ubehlo už 15 rokov od predstavenia služby Google Mapy pričom každým rokom, dochádza k ich postupnému vylepšovaniu. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o tom, že Google pridáva do máp možnosť vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, či pridanie režimu Inkognitu do mobilnej verzie aplikácie a podobne.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že opäť vylepšuje Google Mapy. Google konkrétne píše o viac farebnom rozhraní vysvetľujúcom lokálnu štruktúru územia a presnejších pohľadoch na svet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google vylepšuje Mapy. Zmeny sú z „kategórie významnejších“

Google prezrádza, že aktuálne disponuje 98% percentným pokrytím snímok územia osídleného svetovou populáciou. Ďalej hovorí, že vďaka novým algoritmom techniky mapovania, je schopný zobraziť snímky s viac farbami a preniesť ich do ešte komplexnejšej a pulzujúcejšej mapy s novými informáciami.

„Preskúmanie miesta vám poskytne pohľad na jeho prírodné vlastnosti – takže môžete ľahko rozlíšiť opálené, vyprahlé pláže a púšte od modrých jazier, riek, oceánov a roklín. Na prvý pohľad môžete zistiť, aké svieže a zelené miesto je s vegetáciou, a dokonca zistiť, či sa na vrcholoch vrcholkov hôr nachádzajú snehové pokrývky.“ píše Google v publikovanej tlačovej správe.

Google ďalej hovorí, že nový pohľad je dostupný vo viac ako 220 krajinách a územiach, ktoré spoločnosť pokrýva. Celkovo ide tak o 100 miliónov štvorcových kilometrov, resp. o plochu o veľkosti 18 miliárd futbalových ihrísk. Pre lepšiu ilustráciu si môžete pozrieť starý snímok územia v porovnaní s novým, ktorý prezrádza viac informácií o  konkrétnom území.

Google Mapy_nove farebnejsie rozhranie
Zdroj: Google blog

Spoločnosť ďalej dáva do pozornosti, že zmeny sa nedotýkajú len prírodných funkcií, pomocou ktorých môžete získať „cit pre určité oblasti“, ale aj samotných osídlení ako sú napríklad mestá či obce. Čoskoro by mali používatelia evidovať zmeny aj v zobrazení mestských osídlení vrátane podrobných informácií o uliciach, ktoré ukážu presný tvar a šírku cesty v mierke. Používatelia tiež budú môcť zistiť kde sa presne nachádzajú chodníky, prechody pre chodcov, ostrovy pre chodcov, požiadavky napríklad pre invalidný vozíky lebo kočíky a podobne.

Google mapy_nove zobrazenie_uprava ulic a nove informacie
Zdroj: Google blog

Google o týchto zmenách hovorí ako o jednej z významnejších aktualizácií, kde hlavným motivátorom k vylepšeniu bola aktuálna pandémia. Dôvodom je, že veľké množstvo obyvateľstva presedlalo na inú formu osobnej dopravy, napríklad na „pešibus“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close