ANDROIDSpravodajstvoTechnológie

VIDEO | Google ukázal lepšiu výdrž batérie. Porovnal sa sám so sebou

Google v poslednej dobe musí čeliť viacerým „útokom“ konkurencie a jedným z nich bolo aj video pripravené spoločnosťou Microsoft Edge, ktoré ukazovali životnosť batérie na rovnakých zariadeniach pri prehrávaní videa. Výsledkom bolo katastrofálne umiestnenie prehliadača Google Chrome na 4. priečke a dominancia Microsoftu Edge.

Google sa rozhodol preto v „protiútok“, v ktorom chce zmeniť existujúce ponímanie ako o „žrútovy“ energie prehliadača Chrome, a preto publikoval v blog poukazujúci na výhody tohto prehliadača.  V rámci blogu Google poukazuje na to, že je výrazne rýchlejší, až o 15% oproti staršej verzii prehliadača a to ako na platforme Windows tak aj Android.  Tak isto v článku môžete vzhliadnuť video, ktoré poukazuje na lepšiu výdrž batérie, avšak paradoxom je že nedošlo k porovnaniu konkurenčných internetových prehliadačov, ale verzie Chrome 46 a 53 pri sledovaní videa na internetovej stránke Vimeo. Výsledkom toho bolo „víťazovo“ novšej verzie prehliadača, ktorá vydržala o rovné dve hodiny a dvanásť minút dlhšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chrome 53, výdrž batérie

Ako ste mohli na videu vyššie vidieť, Google sa neodvážil ísť do priameho súboja  s konkurenciou čo je samozrejme škoda a to hlavne pre nás bežných používateľov, ktorí takto môžu len polemizovať prečo tomu tak je.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close