Google testuje v mapách pre Android vcelku zaujímavú funkciu

V aplikácii Google Mapy sa objavila ikona svetelnej signalizácie

Google Mapy_svetelna signalizacia
Zdroj: Vosveteit.sk

Mobilné aplikácie s mapami vo všeobecnosti slúžia na to, aby nám pomohli dostať sa z bodu A do bodu B, pričom plynúcim častom sa stávajú stále chytrejšími. Dokážu nám povedať, aká je dopravná situácia, vypočítať tú najrýchlejšiu trasu, informovať nás o aktuálnej dopravnej situácii v reálnom čase (napríklad o prekážkach na ceste) a podobne.

iOS vo verzii 13 od spoločnosti Apple priniesol vcelku zaujímavú funkciu vo vybraných regiónoch sveta, kde ponúka informácie o svetelnej signalizácii zo semaforov. Najnovšie portál drod-life poukazuje na obdobnú službu, ktorá sa začala zjavovať vybraným používateľom v aplikácii Mapy od spoločnosti Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V aplikácii Google Mapy sa objavila svetelná signalizácia

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, tak spoločnosť Google pridala vo vybraných lokalitách do máp ikonu semafora, ktorá sa zobrazuje počas prehliadania máp a jazdy autom, či iným dopravným prostriedkom. Portál zároveň ďalej píše, že táto ikona zatiaľ nie je dobre viditeľnou a zdá sa, že ešte aktívne neinformuje používateľov a dopravných svetlách.

Google Mapy ukazuju svetelnu signalizaciu (1)
Zdroj: android-life

Portál ďalej hovorí, že ikona sa počas navigácie mierne zväčšuje v závislosti od toho, ako ďaleko sa šofér od nej nachádza. Podľa dostupných informácií sa táto ikona začala zobrazovať vybraným používateľom od verzie Google Mapy 10.44.3.

Google Mapy ukazuju svetelnu signalizaciu_2
Zdroj: android-life

Dnes zároveň ešte nevieme, ako bude táto funkcia presne fungovať, či bude len ukazovať semafory, ktoré máme pred sebou na ceste, alebo bude aj aktívne zobrazovať farbu. V každom prípade pôjde o vcelku zaujímavú funkciu, ktorá by teoreticky mohla ponúknuť minimálne informáciu o počte potenciálnych „spomalení“ v podobe semaforov, či značiek  zastavenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre