APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pridáva do Máp možnosť vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom

Najnovšia aktualizácia mapy prináša možnosť vyhľadania bezbariérových miest

Spoločnosť Google opäť o čosi posúva k lepšiemu aplikáciu Google Mapy. Prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že začína s aktualizáciou aplikácie, ktorá prináša prehľad miest s bezbariérovým prístupom.

Vedieť kam idete je dôležité

Vedieť kam idete je dôležité. Možno si to mnohí neuvedomujú, ale ľudia s obmedzenými možnosťami pohybu by o tom vedeli povedať svoje. Netýka sa to pritom len vozíčkarov, ale aj starších ľudí, ktorí majú problém s pohybom. Google preto do aplikácie Mapy pridáva možnosť vyhľadávania miest, ktoré sú prístupne pre všetkých bez obmedzení.

Funkciu je možné aktivovať v nastaveniach aplikácie pod položkou „Accessible Places“, teda Prístupné miesta. Aktuálne spoločnosť začala len s uvoľňovaním tejto funkcie, a preto môže trvať niekoľko dní pokiaľ bude prístupná vo všetkých regiónoch. Ako je možné funkciu aktivovať, sa môžete pozrieť vo videu nižšie. Video zároveň zachytáva, ako sa budú zobrazovať výsledky vyhľadávania.

Prispieť do databázy môže každý

Spoločnosť zároveň dáva používateľom do pozornosti možnosť označovania miest viacerými značkami vrátane značky bezbariérového prístupu. Prispieť tak k zdokonaleniu máp môže svojou troškou každý.

„V súčasnosti majú Mapy Google informácie o bezbariérovosti pre viac ako 15 miliónov miest na celom svete. Od roku 2017 sa tento počet viac ako zdvojnásobil vďaka odhodlaniu viac ako 120 miliónov miestnych sprievodcov a ďalších, ktorí odpovedali na našu výzvu na zdieľanie informácií o prístupnosti. Celkovo táto komunita prispela k Mapám Google viac ako 500 miliónmi aktualizácií…“ píše Google na svojich stránkach.

Dostupnosť aktualizácie si môžete pozrieť prostredníctvom odkazov nižšie. Google zároveň dodáva, že funkcia bude dostupná pre platformy Android a iOS.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Maps - Transit & Essen
‎Google Maps - Transit & Essen
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close