Google pravdepodobne prinesie možnosť nahrávania hovorov do aplikácie Telefón

Najnovšie zistenia naznačujú, že Google pracuje na prinesení funkcie nahrávania hovorov do aplikácie Google Telefón.

Android nahravanie hovorov
Zdroj: Vosveteit.sk

Natívna aplikácia Google Telefón je predinštalovaná v telefónoch viacerých výrobcov smartfónov. Jedným z nich je napríklad aj spoločnosť Xiaomi, ktorá nedávno oznámila, že v novo predstavených zariadenia už nenájdeme vybrané nimi vyvíjané aplikácie, ale tie od spoločnosti Google. Jednou z nich je práve aj aplikácia Google Telefón. Nie tak dávno, z tohto typu aplikácií začala miznúť funkcia nahrávania hovorov. Pravdepodobným dôvodom prečo sa tak stalo, sú nové usmernenia Európskej únie (pozn. redakcie: GDPR), ktoré nadobudli účinnosť v prvej polovici roka 2018. Funkcia nahrávania by sa však  mala podľa zistení portálu xda-developers.com pravdepodobne objaviť v aplikácii Google Telefón.

Nahrávanie hovorov v Androide

Hoci funkcia nahrávania hovorov je kontroverznou, tak aj napriek tomu ju pravdepodobne uvidíme  v natívnej aplikácii spoločnosti Google. Otázkou je však kedy. Spoločnosť okrem vývoja samotnej funkcie bude totiž musieť pravdepodobne vyriešiť aj právne náležitosti, napríklad prostredníctvom zavedenia funkcie oznámenia druhej strane o tom, že hovor je nahrávaný. Redaktori portáli xda-developers.com poukázali na časť kódu aplikácie, v ktorom sa zmieňuje nahrávanie hovorov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

<string name=“incall_label_record“>Record</string>
<string name=“incall_content_description_record_unchecked“>Record</string>
<string name=“incall_content_description_record_checked“>Recording</string>

Kód vyššie jednoznačne naznačuje, že spoločnosť pracuje na prinesení tejto funkcie do natívnej aplikácie Google Telefón. Spoločnosť zároveň bude musieť priniesť aj nové rozhranie  API  pre vývojárov Androidu. Preto najpravdepodobnejší termín, kedy sa tak stane, je príchodom nového Androidu 11, ktorého predstavenie je naplánované v priebehu tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre