Google pracuje na hlbšom prepojení Androidu a prehliadača Chrome

Google Chrome bude vediet viac komunikovat s Androidom na smartfone
Zdroj: VoSveteIt.sk

Jedna z vecí, ktoré mnohí používatelia milujú na operačnom systéme iOS/Mac OS od spoločnosti Apple je, že jednotlivé zariadenia dokážu medzi sebou spolupracovať, z čoho ťažia na konci dňa používatelia. Čoskoro, by táto spolupráca medzi jednotlivými zariadeniami mohla byť hlbšia aj na smartfónoch s operačným systémom Android a internetových prehliadačom Google Chrome.

Portál Chromestory.com poukázal na časť kódu „One Chrome“, ktorý má zjavne priniesť hlbšie prepojenie medzi smartfónom a desktopovou verziou prehliadača Chrome ako je tomu doposiaľ. Medzi funkciami, ktoré by sa mohli podľa reportu už čoskoro objaviť v našich telefónoch by nemali chýbať funkcie ako napríklad zdieľanie textu z Androidu do prehliadača pomocou „clipboard“, možnosť telefonovania z desktopu, zdieľanie Wi-Fi hesiel medzi zariadeniami, a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
One Chrome hlbsie prepojenie androidu s prehliadacom chrome
via chromestory.com

Zaujímavé na tom je, že na podobnom projekte pracuje aj spoločnosť Microsoft, avšak zatiaľ čo Google chýba životaschopná platforma osobných počítačov, tak Microsoft zas opustil vlastnú mobilnú platformu. Dnes pracuje na hlbšom prepojení Android smartfónov s počítačom prostredníctvom svojho launchera Microsoft Launcher.

Uvítali by ste hlbšie prepojenie Vášho smartfónu s počítačom? Aké funkcie by ste uvideli v nasledujúcich aktualizáciách? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Zdroj: via Chromestory.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre