Google Play začal vybraným používateľom ponúkať možnosť predregistrácie k aplikáciám a hrám

Nová funkcia Vás upozorní na dostupnosť aplikácií a hier

najlepsie hodnotene aplikacie slovakmi v google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Play začal vybraným používateľom ukazovať novú funkciu, takzvanú „Pre-registered“, teda predregistráciu. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá používateľovi umožní predregistrovať sa  k aplikáciám a hrám, ktoré ešte nie sú dostupné k stiahnutiu, ale sú nahrané v obchode Google Play. Používateľ po prihlásení sa k týmto aplikáciám a hrám, by mal byť po tom notifikovaný, keď bude aplikácia, resp. hra dostupnou k stiahnutiu, alebo sa mu automaticky stiahne.

Google Play_funkia pred registracie
Zdroj: AndroidPolice.com

Funkcia okrem iného ponúka aj možnosť, aby používateľ bol notifikovaný aj pri iných hrách či aplikáciách, ktoré by sa mu mohli potenciálne páčiť. Zatiaľ nie je presne jasné, na akých základoch bude táto funkcia vytvárať odporúčania. Pravdepodobne však bude robiť hĺbkovú analýzu minulého správania sa používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál AndroidPolice.com, ktorý na funkciu upozorňuje píše, že funkcia sa začala zobrazovať vybraným používateľom v rámci verzie obchodu Play Store version 19.8.15-all [0] [PR] 307848585. Ďalej dodáva, že aktuálne však nie je jasné, či funkcia je dostupná prostredníctvom verzie aplikácie, alebo na základe regionálnych nastavení servera.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre