Google Mapy: Zistite ešte pred návštevou obchodu, koľko je v ňom približne ľudí

Pozrite sa, ako môžete prostredníctvom Google Máp zistiť približný nápor ľudí v jednotlivých obchodov

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Mapy sú skvelým nástrojom. Okrem toho, že ponúkajú plnohodnotnú navigáciu vrátane dopravnej situácie, a vo viacerých mestách aj informácie o spojoch mestskej hromadnej dopravy, tak Google Mapy schovávajú v sebe radu ďalších užitočných funkcií. Nie tak dávno sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Google do Máp pridala prehľad pohostinských zariadení, ktoré ponúkajú rozvoz jedál, resp. predaj jedál formou okienkového predaja, tak dnes by sme Vás chceli upozorniť na ďalšiu šikovnú funkciu, ktorú viacerí z nás v týchto dňoch  využívajú vo zvýšenej miere.

Pozrite sa, koľko ľudí je aktuálne v obchode

Nakupovanie patrí k neodlučiteľným činnostiam našich životov, platí to obzvlášť v týchto dňoch, kedy vo zvýšenej miere nakupujeme potraviny namiesto iných tovarov. Hoci štatisticky chodíme do obchodu menej, tak robíme väčšie nákupy a spolu s tým sa zvyšuje aj čas strávený v obchode.  Pomocou tipu nižšie, čas strávený v obchode  viete čiastočne zredukovať, a vyhnúť sa prípadným dlhým radám v pokladni a podobne. Väčšina z nás chodí nakupovať buď ráno pred prácou, cez obednú prestávku, alebo po práci. Ak by ste sa však chceli vyhnúť tým najfrekventovanejším časom, kedy je v obchodoch najviac ľudí, tak máme pre Vás skvelý tip. V rámci Google Máp si vyhľadajte obchod, ktorý plánujete navštíviť a kliknite na neho. Následne uvidíte v bočnom paneli aktuálny stav ľudí, ktorí sa nachádzajú v obchode. Hoci Vám Google neprezradí presný počet ľudí, tak aj napriek tomu ide o hodnotnú informáciu. Ich počet totiž porovná  so „štandardným náporom“. Okrem toho Vám ukáže približné časové rozloženie návštevnosti obchodu, kedy sa v ňom nachádza najviac ľudí a kedy zas menej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako zistit kolko ludi je v obchode_google mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

K tejto informácií sa môžete dopracovať aj pomocou mobilnej aplikácie Google Mapy. Stačí si vyhľadať potraviny či iný obchod, ktorý chcete navštíviť. Následne kliknete na ikonku potravín a opäť kliknete na potraviny, aby sa Vám rozbalila ponuka. Tú následne zrolujte.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Spoločnosť Google  tieto informácie poskytuje na základe toho, že pristupuje k polohe používateľov pomocou smartfónov, prípadne prostredníctvom služieb aplikácií spoločnosti, ktoré majú povolený prístup k polohe zariadenia. Dáta sú následne poskytované s 15-minútovým oneskorením.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre