Google Mapy dostanú ďalší nástroj, ktorý vám pomôže ušetriť peniaze na cene paliva

Google dáva používateľom nástroj, aby mohli ušetriť na cene pohonných hmôt. Zatiaľ je však obmedzený len pre časť používateľov.

Google Mapy_soferovanie
unsplash.com (Isaac Mehegan)

Google v posledných mesiacoch v súvislosti s Google Mapami pracuje na plné obrátky. Do aplikácie ako takej, pribudlo viacero nových funkcionalít. Ide napríklad o funkcia „Indoor Live View“, teda živého náhľadu v priestoroch, ako sú napríklad letiská, stanice a podobne. Ďalej ide o funkciu, ktorá sľubuje, že vám ušetrí palivo. Google do aplikácie totiž postupne zavádza návrhy trás, ktoré sú najviac ekologické. V praxi to znamená, že miniete menej paliva. Za týmto účelom do algoritmu bolo pridaných viacero nových premenných, napríklad sklon cesty a podobne. V súvislosti s palivom, spoločnosť začala testovať ďalšiu užitočnú funkciu, ktorá je zatiaľ dostupnou pre časť používateľov.

Ceny pohonných hmôt v Mapách

Najnovšie Google začal testovať ďalšiu zaujímavú funkciu pre aplikáciu Mapy, ktorá má potenciál ušetriť jej používateľom nejaké to €. Dôvodom je, že Google do aplikácie Mapy integroval informáciu o cene pohonných hmôt z benzínových staníc. Používateľ si tak môže porovnať cenu benzínu na viacerých staniciach a to v priebehu pár sekúnd.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň však musíme povedať, že funkcia je aktuálne limitovanou len pre používateľov vybraných regiónov. Ten náš aktuálne absentuje. Na druhej strane, v susednom Poľsku je už funkcia dostupnou pre prvých používateľov. Hlási to portál wirtualnemedia, ktorý rovnako zdieľa prvé náhľady tejto funkcie.

mapy-google-ceny-paliw-android
Zdroj: wirtualnemedia.pl

Portál ďalej hovorí, že funkcia zároveň nie je aktívnou pre všetky čerpacie stanice, ale iba pre časť. 

„Funkcia zatiaľ neplatí pre všetky predajné miesta , pretože záleží na tom, či konkrétna sieť poskytuje v aplikácii cenník. Na niektorých staniciach sú preto viditeľné iba náklady na benzín Pb 95 alebo Pb 98. V súčasnosti sa informácie o cenách pohonných hmôt vzťahujú iba na vybrané predajné miesta. Napríklad vo Varšave sú viditeľné iba v prípade polovice čerpacích staníc pôsobiacich v tomto meste.“

cena paliva_porovnanie_google mapy_polsko
Zdroj: wirtualnemedia.pl

Ako môžete čítať vyššie, tak pravdepodobne na to, aby sa zobrazovala cena pohonných hmôt, tak je potrebný zásah zo strany prevádzkovateľov, aby údaje o cene poskytli spoločnosti Google.

Oceníte túto funkciu? Dajte nám vedieť  nižšie v komentároch. My veríme, že funkcia by mohla byť už čoskoro dostupná aj u nás.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre