Americká vláda poľavuje ich rétoriku, Googleu dal 90-dňovú licenciu. Telefóny Huawei bude aktualizovať do 19. augusta

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: VoSveteIt.sk

90 dní, tak to je doba, po ktorú telefóny od spoločnosti Huawei budú dostávať aktualizácie od spoločnosti Google. Hovorí hovorca spoločnosti Google.

„Aktualizácia a bezpečnosť telefónov je v najlepšom záujme všetkých a táto dočasná licencia nám umožňuje pokračovať v poskytovaní aktualizácií softvéru a bezpečnostných záplat na existujúce modely počas nasledujúcich 90 dní,…“, upozorňuje na to portál cnbc.com.

Americká vláda dala spoločnosti Google licenciu, ktorá umožňuje spoluprácu so spoločnosťou Huawei. Licencia sa však netýka nových smartfónov, ale len existujúcich. Platná je do 19. augusta tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

USA čiastočne povoľuje. Tu je genéza celého konfliktu

Začiatkom týždňa americká vláda zaradila spoločnosti Huawei a HiSilicon (dcérska spoločnosť Huaweiu) na zoznam spoločností, s ktorými obmedzuje americkým firmám možnosti spolupráce.

Čínsky Huawei na to reagoval slovami, že sú pripravení na takúto situáciou a zároveň, Američania uškodia viac menej iba sebe, vzhľadom na to, že sú 3. najväčšou spoločnosťou na svete. Krátko na to média po celej Zemi začali informovať o tom, že obmedzenia budú mať dopad aj na operačný systém Android, ktorý nájdeme predinštalovaný v smartfónoch Huawei. Spoločnosť Huawei na to reagovala tak, že vyhlásila, že nie je dôvod na paniku. Google zároveň potvrdil, že všetky jej služby budú aj naďalej aktívne na existujúcich smartfónoch. Huawei následne vypustil do obehu informáciu, že ich vlastný operačný systém je na ceste. Dnes, spoločnosť Google oznámila, že dostali 90-dňovú licenciu, ktorá umožňuje aktualizovať smartfóny po dobu nasledujúcich 90 dní.

Via cnbc.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre