SpravodajstvoTechnológie

Google Chrome prinesie vlastný Ad blocker. Môže byť však neúčinný

Začiatkom tohto roka sa špekulovalo, že Google pracuje na vstavanom Ad block-erovi pre svoj internetový prehliadač Chrome.

Tieto špekulácie aktuálne potvrdzuje aj samotná spoločnosť, ktorá ho začne nasadzovať už od 15. februára budúceho roka. Má to však háčik.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google bude meniť „fungovanie“ internetu. Chystá sa blokovať reklamy

Vstavaný Ad blocker však nebude blokovať všetky reklamy tak ako by to viacerí z náš očakávali. Na druhej strane ak by sa touto cestou vydala spoločnosť Google tak by išla sama proti sebe. Google spustil v týchto dňoch nový program „Better Ads Standards“, ktorého úlohou je zlepšiť používateľskú skúsenosť s prehliadaním webstránok, vrátane reklám. Majitelia webových stránok budú musieť svoje stránky registrovať do tohto programu, ktorý ich vyhodnotí a ak neprejdú tak reklamy na týchto stránkach jednoducho nebude zobrazovať.

Podľa všetkého cieľom Google je to, aby reklamy neprirodzene nerušili návštevníkov webstránok. V každom prípade jedná sa skutočne veľký zásah spoločnosti do činnosti tisícok vydavateľov. Sami sme zvedaví aký to bude mať na konci dňa dosah a to hlavne na menšie stránky, ktorých gro príjmu je tvorených práve z tohto druhu reklám.

Aký je váš názor na reklamy?

Zdroj: MSP

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close