SpravodajstvoWindows

Google Chrome možno vo Windows 10 S nebude, aj keď to Google bude chcieť

Nová verzia operačného systému Windows 10, Windows 10 S, ktorá spúšťa iba aplikácie z Windows Store vyšla minulý týždeň. Pri oficiálnom spustení systému Microsoft spomínal, že systém bude podporovať rôzne prehliadače, teda aj tie od Google či Mozilly. Je v tom však jeden háčik.

Podľa pravidiel Windows Store musia aplikácie určené na prehliadanie webu používať renderovací nástroj dodávaný s Universal Windows Platform, a tým je EdgeHTML. To znamená, že akákoľvek aplikácia na prehliadanie webu, musí používať ten istý renderovací nástroj ako Microsoft Edge. Google Chrome však používa Chromium, takže zatiaľ nebude môcť byť súčasťou Windows Store, aj keby to Google chcel. Informáciu zverejnil inžinier Google Chrome na Twitteri.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Twitter

Hlavným dôvodom je bezpečnosť

Uvedené pravidlá Windows Store vlastne neuvádzajú, či sa vzťahujú na aplikácie Win32, ktoré sa nachádzajú v obchode cez desktopovú aplikáciu Bridge od Microsoftu.

„Aplikácie Windows Store, ktoré prehliadajú web, musia používať nástroje HTML a JavaScript, ktoré poskytuje platforma Windows. Všetok obsah vo Windows Store je certifikovaný spoločnosťou Microsoft, aby vám zaručil kvalitný zážitok a udržal vaše zariadenia v bezpečí. S týmto pravidlom, ktoré sa zaviedlo začiatkom tohto roka vám prehliadač, ktorý si zvolíte v obchode, zabezpečí ochranu a bezpečnostné opatrenia platformy Windows. Ak by ľudia chceli mať prístup k aplikáciám z iných obchodov a služieb, môžu kedykoľvek prejsť na systém Windows 10 Pro. „

Google by samozrejme mohol priniesť Chrome do Windows Store cez nejaké partnerstvo s Microsoftom, ale nateraz sa zdá, že je to nepravdepodobné. So systémom Windows 10 S budú užívatelia nútení podstupovať mnohé kompromisy. Ak by ste však nakoniec aj zistili, že vám úplne nevyhovuje, stále môžete za príplatok prejsť na Windows 10 Pro, čo by však u niektorých modelov zariadení nebola úplne výhodná kúpa, preto myslite na svoje preferencie už vopred.

Zdroj: msdn.microsoft.com, Twitter (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close