APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Chrome dostane do vienka „Čítací mód“, aby návštevníkov nerozptyľovali žiadne reklamy či ďalšie prvky

Mnoho webových stránok hoci poskytuje kvalitný obsah, tak zahlcuje svojich návštevníkov reklamami, bannermi, vyskakovacími oknami či ďalšími rušivými prvkami. Mnoho internetových prehliadačov preto začalo zavádzať takzvaný „Čítací mód“. Výnimkou pravdepodobne nebude ani internetový prehliadač Google Chrome, píše portál Techspot.com.

Čítací mód je na ceste

Čítací mód by mal fungovať na jednoduchom princípe, vypne všetky rušivé prvky a zobrazovať bude len text, nadpisy a vložené obrázky. Inými slovami, mali by byť odstránené všetky rušivé prvky. My sme sa samozrejme rozhodli ho vyskúšať. Ako vyzerá v praxi si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Reading mode - citaci mod google chrome v praxi
Zdroj: vlastný

Táto funkcia je aktuálne dostupná v testových zostaveniach internetového prehliadača Google Chrome Canary, a je ju možné aktivovať jednoduchým príkazom – „chrome://flags/#enable-reader-mode“, ktorý je potrebné vložiť do stavového riadku. Následne je potrebné reštartovať prehliadač.

Reading mode - citaci mod google chrome
Zdroj: vlastný

Táto funkcia umožňuje zapnúť „najjednoduchšiu“ verziu webového prehliadača. V ostrej prevádzke ju  budú môcť používatelia zapnúť prostredníctvom ponuky menu (3-bodky v pravom rohu). Nájdu ju pod možnosťou „Distill page“, v prípade ak používate Slovenčinu tak funkciu nájdete pod položkou „Zpracovať stránku„.

Zdroj: vlastný via Techspot, úvodný obrázok: Pixabay.com (úprava vlastná)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close