Google Chrome by mohol dostať funkciu, ktorá je zatiaľ exkluzívne dostupná len pre Pixel telefóny

Google Chrome by mohol dostať podporu funkcie Live Caption, teda Živé titulky, ktorá je aktuálne dostupná len pre telefóny Pixel.

Google Chrome mobilna verzia
Zdroj: Vosveteit.sk, Google Chrome

Počas konferencie Google I/O 2019 spoločnosť Google predstavila niekoľko nových funkcií vrátane Live Caption, teda Živých titulkov. Ide o funkciu, ktorá umožňuje vygenerovanie a automatické prehrávanie titulkov pri sledovaní videí v reálnom čase.  Doteraz táto funkcia je exkluzívne dostupná len pre smartfóny Google Pixel bežiace na aktuálne najnovšej verzii Androidu 10. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť.

Najnovšie to vyzerá tak, že táto funkcia pravdepodobne čoskoro zavíta do internetového prehliadača Google Chrome, vďaka čomu bude dostupná pre širšiu verejnosť. Na tému upozorňuje portál AndroidPolice.com. Portál sa odvoláva na Chromium Gerrit (pozn. redakcie: ide o program, v rámci ktorého sú testované nové funkcie).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chromium Gerrit_titulky
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa záväzku je SODA (Speech On-Device API) rozhodujúcou súčasťou práce tímu Chrome. Tento ľahký model, ktorý je uložený úplne na zariadení, vám umožňuje sledovať spracovanie jazyka tak, ako sa to deje v reálnom čase, a snaží sa spojiť presne to, čo sa snažíte povedať.

Hoci funkcia je primárne určená sluchovo postihnutým, tak určite ju ocenia aj mnohí ďalší používatelia. Obzvlášť tí, ktorí sa často nachádzajú v hlučnom prostredí, prípadne v takom, kde nie je vhodné v danom momente prehrávať zvuk.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre