APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu!

Google pracuje na funkcii „Hlava hore“, ktorá sa objavila v rámci aplikácie Digitálna rovnováha. Cieľom funkcie je, aby ste sa pozerali počas chôdze pred seba, a nie to do telefónu

Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, schováva ďalšiu zaujímavú funkciu. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Verzia aplikácie 1.0.342229637.beta obsahuje ďalšiu zaujímavú, ale dobre ukrytú funkciu, ktorej cieľom je obmedzenie používania mobilné zariadenia počas chôdze.  Vývojárom portálu xda-developers.com sa ju však podarilo manuálne aktivovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozerajte sa pred seba. Môžete predísť úrazu

Ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch, tak v rámci nastavení Reduce Interruptions (Redukcia vyrušení) pribudla nová funkcia „Heads Up“, teda hlava hore. Popis funkcie ďalej prezrádza, že po aktivovaní tejto funkcie, sa vám na obrazovke smartfónu počas chôdze so smartfónom v ruke, zobrazí notifikácia, ktorá vás upozorní na to, aby ste sa pozerali pred seba. 

Digitalna rovnovaha_funkcia hlava hore
Zdroj: xda-developers.com

Vývojári xda-developers fóra ďalej dodávajú, že funkcia zatiaľ nie je plne dostupnou v rozhraní aplikácie, avšak vyzerá, že je takmer plne funkčnou. V praxi by to malo znamenať, že už čoskoro by mohla byť dostupnou pre širšiu verejnosť. 

Stalo sa vám v minulosti, že ste sa pozerali na obrazovku smartfónu počas chôdze a dostali ste sa do nebezpečnej situácie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close