APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google chce automaticky z aplikácie Správy odstraňovať OTP SMS správy

Google pre aplikáciu Správy zavádza funkciu, ktorá automaticky maže OTP SMS správy, ktoré slúžia na verifikáciu úkonov.

Ešte v máji tohto roka vyplávalo na povrch, že Google v aplikácii Správy chce organizovať prijaté SMS do rôznych kategórií, aby zlepšil prehľadnosť správ. Jednou z funkcií, ktorú spoločnosť okrem kategorizácie správ testovala, bola aj funkcia automatického odstraňovania OTP SMS správ. Ide o typ správ, ktorý slúži na verifikáciu rôznych pokynov, napríklad platieb. 

Portál AndroidPolice.com najnovšie upozorňuje na to, že Google začal uvoľňovať pre aplikáciu Správy funkciu kategorizovania  SMS do rôznych kategórií. Napríklad do kategórií ako Transakcie, OTP správy, Ponuky a podobne. Jednou z ďalších funkcií, ktorá je prítomnou v aktualizácii aplikácie, je aj vyššie spomínaná funkcia automatického odstraňovania OTP správ. 

Ako môžete vidieť nižšie v náhľade, tak tento typ správ je možné nastaviť, aby sa automaticky po 24-hodinách odstraňovali. 

Google Spravy_automaticke mazanie OTP sprav
Zdroj: Google

„Zďaleka najočakávanejším doplnkom je automatické mazanie OTP po dvadsiatich štyroch hodinách.“ píše portál v súvislosti s novou funkciou. 

Portál v závere však dodáva, že sa zatiaľ zdá, že funkcia je dostupnou výlučne len pre indický trh pričom Google nespomína, či bude dostupnou aj na globálnom trhu. Androidpolice ďalej píše, že medzičasom oslovili spoločnosť Google, ktorá sa  k téme uvoľnenia nových funkcií k  času publikovania článku nevyjadrila. Na druhej strane treba povedať, že je nepravdepodobné, že by spoločnosť túto funkciu exkluzívne držala len pre časť používateľov, hoci India je druhým najväčším trhom so smartfónmi na svete, hneď po Číne. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close