Funkciu virtuálnej RAM pamäte dostávajú ďalšie Samsung smartfóny. Ktoré to sú?

Samsung začal sprístupňovať funkciu virtuálne RAM pamäte pre ďalšie dva smartfóny.

Samsung funkcia virtualne RAM pamate
Zdroj: Vosveteit (koláž)

Začiatkom tohto mesiaca sa z nenazdajky objavili správy, ktoré hovorili o tom, že Samsung sprístupňuje pre prvý model svojho smartfónu funkciu Virtuálne RAM pamäte. Ide o funkciu, ktorú vo vybraných regiónoch dobre poznajú používatelia Xiaomi, vivo, ale i Oppo smartfónov. Vôbec prvým zariadením z kuchyne kórejského výrobcu, ktorý dostal túto funkciu, bol smartfón Galaxy A52s.

Ďalšie smartfóny dostávajú podporu virtuálnej RAM pamäte

Zahraničný portál Sammobile.com, ktorý dobre sleduje situáciu okolo telefónov Samsungu, ale i spoločnosti ako takej, najnovšie upozorňuje na to, že kórejský gigant sprístupňuje funkciu virtuálne RAM pamäte pre ďalšie zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhým dychom treba povedať, že ide „len“ o dva smartfóny. Konkrétne ide o jedného zo zástupcov vlajkových smartfónov, a druhý model telefónu patrí do kategórie cenovo dostupnejších zariadení zo strednej triedy. Reč je o  smartfónoch Galaxy Z Fold 3 a Galaxy A52G.

Z Fold 3_funkcia virtualne RAM pamate
Zdroj: sammobile.com

Mimochodom, o smartfóne Z Fold 3 sa pôvodne nehovorilo, že túto funkciu získa v dohľadnej dobe a preto možno predpokladať, že Samsung v priebehu najbližších dní až týždňov, prinesie túto funkciu aj pre ďalšie modely vlajkových telefónov na čele so smartfónmi z produktovej rady Galaxy S21. Rovnako treba dodať, že v závislosti od kapacity úložného priestoru, možno smartfónom pridať navyše až do 4GB RAM. V závere nám nedovolí nepovedať, že z pohľadu používateľského zážitku používania mobilných telefónov spoločnosti, by sme ocenili, ak by Samsung začal pridávať túto funkciu najmä pre dostupnejšie smartfóny, ako pre vlajkové telefóny. Dôvodom je, že používateľ vlajkového modelu smartfónu nepocíti v takej miere dodatočnú RAM pamäť, ako používateľ cenovo dostupnejších modelov.

Tak či onak, bez ohľadu na postupnosť distribúcie tejto funkcie pre konkrétne smartfóny, ide o dobré správy, že sa pomaly, ale isto dostáva do ďalších a ďalších modelov telefónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre