SpravodajstvoWindows

Fall Creators Update možno „zabije“ funkciu zálohy Windowsu 10

Windows 10 je operačný systém, ktorý ponúka širokú škálu možnosti prispôsobenia si celého systému, a ak by vám to náhodou nevyšlo podľa predstáv a chceli by ste vyhnúť „otravnému vyklikávaniu všetkých nastavení“ tak všetko je možné  vrátiť späť prostredníctvom jedného kliku cez možnosť obnovy zálohy. Túto funkciu pritom mnohí využívajú aj pri prechode z jedného zariadenia na druhé.

Microsoft počas predvčerajšieho dňa omylom vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, ktorú následne hneď aj stiahol. V rámci tejto aktualizácie, ku ktorej sa podarilo mnohým používateľom dostať bola odstránená aj vyššie opísaná funkcia (File History).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak v rámci Nastavení PC zmizla možnosť vytvorenia si zálohy. Inými slovami, Microsoft ju jednoducho odstránil.

Zdroj: vlastný

To či však funkcia na konci dňa naozaj bude chýbať vo finálnom zostavení Fall Creators aktualizácie je nateraz neznáme. Je dosť možné, že spoločnosť danú funkciu len dočasne odstránilo z nejakého iného neznámeho dôvodu. V každom prípade pevne veríme, že vo Windows aj po Fall Creators Update aktualizácii bude dostupná.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close