APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Exploit Download Bomb opäť vyčíňa. Používatelia prehliadača Edge sú chránení. Google Chrome je opäť zraniteľný

Na internetových stránkach začal opäť vyčíňať exploit s názvom Download Bomb. Do jeho hľadáčika sa opäť dostali staré a menej chránené web stránky. Pokiaľ ste verní fanúšikovia Microsoftu a používate internetový prehliadač Microsoft Edge, poprípade Internet Explorer, nemusíte sa ničoho obávať. Pokiaľ ale používate konkurenčné prehliadače ako Google Chrome, Mozilla Firefox alebo Opera, majte sa na pozore.

Čo je to exploit Download Bomb?

Exploit s názvom Download Bomb  je technika, prostredníctvom ktorej sa váš internetový prehliadač doslova zblázni a zamrzne. Jeho zastavenie je spôsobené náhlym spustením stoviek až tisícov stiahnutí. Logicky, takýto nával požiadaviek o sťahovanie nezvládne žiadny internetový prehliadač, pokiaľ nie je pred exploitom chránený. V tejto dobe sa jedná už o celkom zastaranú metódu, ktorá bola voľakedy používaná podvodníkmi a pofidernými stránkami technickej podpory, aby následne používatelia žiadali na týchto stránkach pomoc.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Chrome bol chránený, najnovšia verzia avšak nie je

Spoločnosť Google ešte v minulosti uviedla, že jej internetový prehliadač Google Chrome je pred exploitom Download Bomb chránený. Najnovšia aktualizácia prehliadača s označením 67 tento problém ale opäť „otvorila“. Podľa testov vykonaných stránkou Bleeping Computer, je exploit možné spustiť na všetkých prehliadačoch, okrem Microsoftu Edge a Internet Exploreru. Ak nepoužívate tieto dva prehliadače a omylom navštívite pofidérnu stránku, pokúste sa kartu zatvoriť čo najskôr. Exploit sa dokáže spustiť až po úplnom načítaní stránky. Ak sa vám stránku zatvoriť nepodarí a prehliadač úplne zmrzne, v žiadnom prípade nevolajte na číslo technickej podpory, ktoré je uvedené na stránke.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (MSpoweruser)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close