Spravodajstvo

EÚ pritvrdzuje. Chce nadiktovať všetkým výrobcom vrátane Apple rovnaký nabíjací konektor

Začiatkom minulého mesiaca sme vám priniesli report, v ktorom sme vás informovali o tom, že Európska komisia pre hospodársku súťaž a vnútorný trh chce otvoriť staro-novú debatu týkajúcu sa mobilných konektorov. A tak sa teraz aj deje.

Jeden z najnovších návrhov smerníc si dal za úlohu zosúladiť nabíjacie konektory jednotlivých smartfónov. Podľa návrhu by sa mala zaviesť univerzálna nabíjačka pre všetky mobilné zariadenia, ktorá by mala priniesť zníženie nákladov vrátane odpadu samotným používateľom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naliehavo vyzývame členské štáty a výrobcov, aby konečne zaviedli univerzálnu nabíjačku, ktorá by ukončila káblový chaos pre mobilné telefóny a tabletové počítače,…“, vyzýva Barbara Weile.

Déjà vu?

Zdá sa vám tento návrh ako Déjà vu? Ak ste si odpovedali kladne tak máte pravdu. EÚ sa pokúsila o obdobnú harmonizáciu nabíjacích konektorov zhruba aj pred 10 rokmi kedy priala (nezáväzné) opatrenie, v rámci ktorého sa zaviazalo celkovo 14 spoločností, vrátane Appleu, Samsungu, Nokie, Huaweiu a ďalších v prospech USB – C konektora.

Zdroj: europarl.europa.eu, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close