Spravodajstvo

EÚ možno zatlačí na Apple, aby nepoužívali Lightning konektor

Európska únia už viackrát ukázala, že sa nebojí zatlačiť ani na veľké nadnárodné korporácie s cieľom, aby zlepšila postavenie zákazníkov.

Najnovšie, Marhrethe Vestager a Elzbieta Bienkowska z Európskej komisie pre hospodársku súťaž a vnútorný trhy otvárajú staro-novú debatu týkajúcu s mobilnými konektormi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Od roku 2011 mal každý novo predstavený smartfón prísť so štandardizovaným konektorom

Komisia plánuje preskúmať problémy s diverzifikáciou mobilných konektoroch. Naposledy tak spravila pred takmer 10 rokmi kedy došlo k zrušeniu viacerých konektorov v prospech micro-USB. Výsledkom bolo, že 14 spoločností, vrátane Appleu, Samsungu, Nokie, Huaweiu a ďalších došlo k podpísaniu memoranda o porozumení, v ktorom sa dohodlo, že od roku 2011 dôjde k harmonizácii konektorov.

Aktuálne okrem USB – C konektora a micro – USB na trhu máme už len jeden typ, ktorý má vyšší trhový podiel a ním je Lightning konektor od spoločnosti Apple. Vzhľadom na to, že v prípade spoločnosti Apple nedošlo k harmonizácii konektorov tak jedným z hlavných cieľov Európskej komisie je spustiť vyšetrovanie.

„Vzhľadom na neuspokojivý pokrok v tomto dobrovoľnom prístupe Komisia čoskoro začne štúdiu hodnotenia vplyvu s cieľom zhodnotiť náklady a prínosy rôznych ďalších možností,…“, hovorí Vestager v odpovedi z 1. augusta na otázku poslanca EP.

Zdroj: euractiv,  úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close