Technológie

Ericsson oznámil dohodu o odkúpení spoločnosti Envivio

Ericsson oznámil dohodu o prevzatí spoločnosti Envivio. Tento obchod posilní pozíciu švédskej firmy ako globálneho inovátora v oblasti nových technológií a agilného spracovania videa. Vďaka tomu môžu zákazníci Ericssonu poskytovať kvalitnejšie služby v oblasti TV a médií.

Akvizícia prinesie Ericssonu nový vietor do oblasti riešení pre kompresiu a kódovanie videa, firma bude tiež profitovať z líderskej pozície, ktorú si za roky Envivio vybudovalo v segmente riešení pre multiscreen. Očakáva sa, že skúsenosti a know-how Envivia v oblasti videa, či už v softvérovo definované alebo cloudové, budú patriť medzi kľúčové doplnky širokého portfólia Ericssonu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ponuka švédskej spoločnosti v oblasti TV a médíí zahŕňa komplexné riešenia pre oblasť videa – spracovanie, doručovanie, vysielanie, zároveň. Popri tom prináša TV platformy, ktoré umožňujú sledovanie televízneho vysielania na akomkoľvek zariadení.

Envivio je globálnym lídrom v softvérovom kódovaní videa s bázou viac ako 400 zákazníkov spomedzi poskytovateľov televíznych služieb a vlastníkov obsahu. Americká firma má sídlo v San Franciscu a zamestnáva 200 ľudí. Medzi jej kľúčových zákazníkov patria spoločnosti ako Comcast, Cox Communications, Sky, Telstra či Time Warner Cable.

Zdroj: tlačová správa

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close