Spravodajstvo

Éra smartfónov BlackBerry pod záštitou spoločnosti TCL končí

Éra bezpečných smartfónov BlackBerry je pravdepodobne u konca. Spoločnosť oznámila, že od augusta TCL už nebude predávať ich zariadenia.

Éra smartfónov BlackBerry pod záštitou spoločnosti TCL končí. Spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete oznámila, že od 31. augusta spoločnosť TCL prestane predávať smartfóny BlackBerry a podporu zariadení ukončí k 31. augustu 2022.

Spoločnosť BlackBerry bola jedným z najvýznamnejších dodávateľov smartfónov na svete so špecializáciou na bezpečnú komunikáciu a so sústredením na prítomnosť hardwarovej klávesnice. Na svojom absolútnom vrchole bola v roku 2013, kedy spoločnosť mala 85 miliónov zákazníkov naprieč svetom. Odvtedy spoločnosť začala upadať, a to hlavne na úkor úspechu platforiem Android a iOS. Spoločnosť  využívala počas svojho pôsobenia prímarne operačný systém známy ako OS BlackBerry. V roku 2013 spoločnosť predstavila novú verziu operačného systému BlackBarry 10, ktorej cieľom bolo nahradiť starnúci BlackBerry OS. V roku 2015 spoločnosť zmenila svoju stratégiu z biznis klientely  na širšie publikum a začala vyrábať smartfóny, ktorých jadro tvoril operačný systém Android (pozn. redakcie: spoločnosť aj naďalej kládla dôraz na bezpečnosť). Prvým takýmto zariadením bol smartfón BlackBerry Priv. Spoločnosti sa však nedarilo oslovovať také množstvo zákazníkov, ako si predstavovala, a tak zmenila obchodný koncept – udelila globálnu licenciu pre spoločnosť TCL, ktorá vyrábala a distribuovala smartfóny spoločnosti. Bohužiaľ tento nový koncept pre spoločnosť nebol pravdepodobne udržateľným, v dôsledku čoho oznámila pár dní dozadu ukončenie svojich aktivít.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Je nám to ľúto, ale oznamujeme Vám, že od 31. augusta 2020 spoločnosť TCL Communication už nebude predávať mobilné zariadenia značky BlackBerry. TCL Communication nemá žiadne ďalšie práva na navrhovanie, výrobu alebo predaj akýchkoľvek nových mobilných zariadení BlackBerry.“

Ako môžete vyššie v statuse spoločnosti čítať, tak BlackBerry hovorí, že obe spoločnosti, ako ich, tak aj TCL čaká svetlá budúcnosť. Bližšie však nerozvádza čo tým chcela povedať. V závere však ďakuje všetkým, ktorí pracovali pre BlackBerry Mobile tím a TCL Communication za posledných niekoľko rokov a ďakuje im za to, že boli ich súčasťou. Možno tak zo slov spoločnosti dedukovať, že sa rozhodla kompletne zastaviť výrobu a vývoj ďalších smartfónov.

Via Androidcentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close