Huawei zverejnil zoznam 37 smartfónov, ktoré dostanú EMUI 11. Je medzi nimi aj váš?

Pravdepodobne ide aj o zoznam smartfónov, pre ktoré bude neskôr sprístupnený operačný systém HarmonyOS

EMUI 11
Zdroj: Huawei, úprava Vosveteit.sk

Nadstavba EMUI 11 založená na verzii Androidu 10 bola oficiálne predstavená ešte začiatkom septembra pričom priniesla viacero vylepšení v porovnaní s EMUI 10. Huawei prekopal funkciu Always On Display, kde pribudlo viacero nových DIY štýlov, úprav sa dočkala aj vstavaná aplikácia Galérie, pribudli živé ikony, podpora funkcie Multi-Screen, ktorá umožňuje hlbšie prepojenie s počítačom a podobne.

Neskôr sme  sa mohli dopátrať k predpokladanému zoznamu smartfónov, pre ktoré by mala byť nadstavba v priebehu času uvoľnenou. Zoznam zariadení bol v tom čase vytvorený na základe skúseností s procesom aktualizácií z minulosti. Nešlo však o oficiálny zoznam podporovaných zariadení publikovaný spoločnosťou Huawei. To sa v týchto chvíľach zmenilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na tieto smartfóny môžeme očakávať EMUI 11

Spoločnosť Huawei zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 37 smartfónov, ktoré budú aktualizovanými na najnovšiu verziu nadstavby EMUI 11. Upozorňuje na to portál gsmarena.com. Ide konkrétne o modely smartfónov nižšie.

Zdroj: Huawei

Zároveň zverejnený zoznam smartfónov vzhľadom na nedávno publikované správy, môžeme aktuálne pokladať aj za približný zoznam mobilných zariadení, ktoré budú aktualizovanými aj na operačným systém HarmonyOS, ktorý by mal byť sprístupnený pre prvé modely smartfónov v úvode budúceho roka.

Nedovolí nám však nepovedať, že aktuálne nevieme povedať, či aktualizácia na novú verziu operačného systému bude povinnou, alebo dobrovoľnou. Môžeme však očakávať, že po uvoľnení nového operačného systému pre telefóny Huawei a Honor, nastane akési prechodné obdobie, počas ktorého bude spoločnosť aktívne vyvíjať obe verzie operačného systému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre