Spravodajstvo

Elon Musk zvažuje, že spoplatní Twitter. Kto bude platiť?

Elon Musk zvažuje, že spoplatní sociálnu sieť Twitter. Poplatok sa ale nebude týkať všetkých, ale len časti používateľov.

V priebehu apríla meno Elona Muska a sociálnej siete Twitter, sa spomínalo viac ako inokedy. Dôvodom je, že začiatkom minulého mesiaca vyplávalo na povrch, že Musk kúpil približne 9% akcií spoločnosti. Urobil tak potom, ako na Twitteri napísal, že zvažuje vytvoriť novú sociálnu sieť. Neskôr dal na stôl akcionárom ponuku, že odkúpi aj zvyšné akcie. Najprv sa zdalo, že jeho ponuka bude odmietnutá. Nakoniec však Twitter ponuku akceptoval.

Musk v súvislosti s akvizíciou Twitteru odkryl aj jeho víziu, ako by mala sociálna sieť v budúcnosti vyzerať. Vo všeobecnosti uviedol, že Twitter by mal byť „arénou slobody prejavu“, kde bude mať právo vyjadriť svoj názor každý človek. Ďalej prezradil, že má v pláne spraviť zo zdrojového kódu open source kód, aby každý videl, na základe čoho vidí obsah, ktorý mu sociálna sieť zobrazuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kto bude platiť?

V priebehu posledných hodín Musk zaplavil Twitter sériou príspevkov, z ktorých jeden vyčnieva nad ostatnými. V rámci príspevku píše o spoplatnení sociálnej siete pre niektoré účty. Musk konkrétne uviedol, že zvažuje niektoré typy účtov spoplatniť. Dobrou správou je, že poplatky sa nebudú dotýkať bežných ľudí, ktorí používajú Twitter, ale komerčných projektov a vládnych stránok. V súvislosti s touto témou ale neuviedol výšku poplatku, ktorú by tieto účty mali platiť.

„Twitter bude vždy zadarmo pre bežných používateľov, ale komerční/vládni používatelia môžu mať mierne náklady“ píše Musk v statuse nižšie.

Mimochodom, sociálna sieť v súčasnosti vo vybraných regiónoch sveta ponúka špeciálne predplatné Twitter Blue, ktoré je spoplatnené výmenou za extra funkcie. Ide napríklad o funkciu „späť“, kedy môže odosielateľ komentáru zvrátiť jeho odoslanie. Prípadne môžeme spomenúť aj špeciálny režim čítania, ktorý používateľ môže využiť pri čítaní dlhších tweetov. Tých funkcií je ale oveľa viac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close