KryptomenySpravodajstvo

Elon Musk prezradil, čo si myslí o tom, či vlády môžu zničiť kryptomeny

"Myslím si, že nie je možné zničiť kryptomeny, ale je možné, že vlády spomalia ich napredovanie," hovorí Elon Musk.

Hlava spoločnosti Tesla Elon Musk hovorí, že vláda USA by sa mala vyhnúť regulácii kryptomien, no zároveň pripúšťa možné problémy súvisiace s týmto fenoménom. Na tému upozorňuje portál  cnbc.com.

Minulý týždeň čínska centrálna banka sprísnila opatrenia v rámci svojho zásahu proti kryptomenám vrátane prepojených systémov na monitorovanie transakcií súvisiacich s kryptomenami. Musk uviedol, že ťažba kryptomien má pravdepodobne dočinenia s významnými problémami s výrobou a distribúciou elektriny v krajine.

„Toto môže byť skutočne dôsledkom nedostatku elektriny v mnohých častiach Číny,“ povedal Musk, ktorý ďalej dodal: „Veľká časť južnej Číny má práve teraz náhodné výpadky elektriny, pretože dopyt po energii je vyšší, ako sa očakávalo,“

Spoločnosť Tesla však aj naďalej vidí v kryptomenách budúcnosť

Tesla začiatkom tohto roka nakúpila Bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov, čím podporila rast ceny Bitcoinu a takisto hodnota akcií firmy v druhom štvrťroku vzrástla na približne 2,5 miliardy dolárov. Druhým dychom treba však povedať, že okrem iného Tesla zároveň začala akceptovať platby v Bitcoinoch za elektromobily spoločnosti. Neskôr, s odstupom pár mesiacov, Elon Musk otočil o 180-stupňov a platby v Bitcoinoch zatrhol. Dôvodom malo byť, že ťažba Bitcoinov neprimerane zaťažuje životné prostredie, čo je v rozpore s politikou spoločnosti. Tak či onak, Elon Musk týmito krokmi vo veľkej miere ovplyvnil trh s kryptomenami. Okrem iného treba spomenúť, že Tesla dokonca časť Bitcoinov medzičasom predala. Zaujímavosťou je, že Elona Muska kritizovala aj hackerská skupina Anonymous, ktorá ho obvinila z toho, že ovplyvňuje trh s kryptomenami ako sa mu zachce.

„Myslím si, že nie je možné zničiť kryptomeny, ale je možné, že vlády spomalia ich napredovanie,“ povedal Musk  v reakcii na otázku redaktorky súvisiacej s reguláciou kryptomien vládou USA na konferencii Code v Beverly Hills v Kalifornii.

Týmto odpovedal na otázku redaktorky z New York Times, ktorá sa pýtala, či by sa vláda USA mala zapojiť do regulácie kryptotrhu. Musk, ktorý často propaguje svoju podporu rôznych digitálnych coinov na Twitteri, vidí úlohu kryptomeny pri potenciálnom znižovaní chýb a nedostatkov v starších existujúcich peňažných systémoch. Uznal však, že kryptomeny nemajú všetky odpovede na problémy spoločnosti.

„Nepovedal by som, že som obrovský odborník na kryptomeny,“ povedal Musk, ktorý ďalej dodal: „Myslím si, že kryptomeny majú nejakú hodnotu, ale nepovedal by som, že je to druhý príchod Mesiáša.“

Ako hlavnú príčinu zásahov Číny do regulácie trhu s kryptomenami vidí predovšetkým v chýbajúcej kontrole nad zrealizovanými transakciami, v nedostatočnej transparentnosti a v neposlednom rade v anonymite, ktoré decentralizácia kryptomien prináša.

„Myslím si, že kryptomena je zásadne zameraná na zníženie moci centralizovanej vlády. To sa im nepáči.“ povedal Musk.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close