SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk prelomil mlčanie. Vyjadril sa k explózii vesmírnej lode Starship SN9

Elon Musk sa vyjadril k explózii vesmírnej lode Starship, ktorá nezvládla pristávací manéver.

Začiatkomtohto  týždňa zrak mnohých z nás uprene hľadel nad naše hlavy. Dôvodom bolo, že spoločnosť SpaceX zahájila ďalší test vesmírnej lode Starship SN9, ktorá by nás mala v budúcnosti potenciálne prepraviť na Mars. Hoci samotný let bol impozantným, tak pristátie skončilo obrovským výbuchom. Zároveň treba dodať, že išlo o takmer identickú situáciu, ako sme mohli vidieť v prípade predošlého testovacie modelu vesmírnej lode, Starship SN8, ktorá rovnako nezvládla pristávací manéver a explodovala po dotyku so zemou.

Elon Musk prelomil mlčanie: „Boli sme príliš hlúpi“

Zatiaľ čo vo väčšine prípadoch Elon Musk vo všeobecnosti komentuje udalosti okolo SpaceX, či ďalších jeho spoločností v podstate obratom, ako sa nejaká udalosť odohrá, tak v tomto prípade sa odmlčal na niekoľko dní, čo nie je u neho zvykom.  Na tému upozorňuje portál futurism.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie Elon Musk na otázku, prečo pri pristávaní použili iba dva motory, aby predišli prípadným problémom, odpovedal slovami:

„boli sme príliš hlúpi“.

Musk v ďalšom statuse s úsmevom na tvári dodal, že nabudúce vyskúšajú metódu „pull up“, teda metódu zastavenia. V prípade, ak by ste sa chceli pozrieť, ako prebiehal neúspešný pristávací manéver, tak sa môžete pozrieť nižšie na videu.

Pozrite sa, ako prebiehal let vesmírnej lode Starship SN9

Mimochodom, vesmírna loď Starhsip by nás mala v budúcnosti potenciálne dopraviť na Mars, pričom Musk v minulosti prezradil, že by sa tak mohlo stať už v roku 2026. Zároveň dodal, že ak pôjde všetko ako po masle, tak by sa tak dokonca mohlo stať už o 2 roky skôr. Ide o celkom ambiciózny plán, ktorý ak by sa podaril, tak by mohol zmeniť smer uberania kozmonautiky a zároveň by mohol otvoriť aj priestor na prípadnú kolonizáciu nášho suseda, čo je veľkým muskovým snom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close