Elektromobil od Xiaomi? Poznáme možnú cenu, ako aj typ vozidla!

Elektromobil od Xiaomi sa začína črtať a svedčí o tom i anketa a náznaky od CEO spoločnosti. Aká bude cena a čo vozidlo ponúkne?

Elektromobil Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava vosveteit.sk)

Po veľkom predstavovaní nových Xiaomi zariadení tu máme aj informáciu o pripravovanom elektormobile, ktorý sa začne vyrábať už čoskoro. Lei Jun, CEO Xiaomi ktorý stojí za výrobou týchto elektromobilov, k 11temu výročiu založenia spoločnosti počas živého vysielania oznámil, o aké vozidlo by malo ísť. A portál Gizmochina.com nám priniesol i ankety zo sociálnej siete Weibo, kde sa CEO pýta, o aké vozidlo by bol záujem.

Prívetivá cena

Počas živého vysielania bolo oznámené, že nový elektromobil by mal prísť s veľmi prívetivou cenou. Tá by sa mala pohybovať v cenovej úrovni medzi 100 000 až 300 000 yuanmi. V prepočte by teda elektromobil mohol prísť už za cenu približne 13 000€, horná hranica sa šplhá takmer k 39 000€. O lacnú hračku v prípade vrchnej hranice teda nepôjde, avšak takáto cena sa dá považovať za mid-range až high-end kategóriu. Lei Jun tiež zverejnil anketu, ktorej výsledky nikoho neprekvapia. Ľudia hlasovali najmä za najnižšiu cenovú kategóriu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Elektromobil Xiaomi
Zdroj: Weibo (via Gizmochina)

Typ elektromobilu

Xiaomi je naozaj ľudovou značkou a napovedá tomu i anketa, ktorý typ elektromobilu by ľudia uvítali najskôr. Najpravdepodobnejšie teda bude, že Xiaomi ako svoje prvé vozidlo predstaví klasický dostupný automobil, prípadne SUV. Výsledky ankety sú naozaj prevažujúce k týmto dvom možnostiam, zatiaľ čo vo výbere sa nachádza i športový automobil, po ktorom nie je až taký dopyt.

EV Xiaomi
Zdroj: Weibo (via Gizmochina)

Do úvahy pripadá tiež i spolupráca s inou spoločnosťou, ktorá by Xiaomi s výrobou pomohla. I keď fanúšikovia čínskej spoločnosti by najradšej uvítali 100% vozidlo od Xiaomi, nič nie je isté a spolupráca by Xiaomi isto pomohla. CEO tiež naznačil, že zmena loga spoločnosti sa týkala tiež vstupu na trh s elektomobilmi, pretože zaoblené logo na vozidle jednoducho vyzerá lepšie.

A čo vy? Kúpili by ste si elektormobil od čínskeho giganta alebo radšej vsádzate na overené značky? Prípadne plánujete kúpu elektromobilu? Dajte nám vedieť v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre