Dostupný elektromobil od Xiaomi? Vyzerá to celkom reálne!

Elektromobil od Xiaomi by nemusel byť už len snom, podľa posledných informácií na ňom Xiaomi zrejme začne už čoskoro pracovať!

Elektromobil Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava vosveteit.sk)

Elektromobilita je dnes často rozoberanou témou a čoraz častejšie na trhu elektromobilov vidíme i výrobcov smartfónov a smart elektroniky. Okrem Apple, či Huawei, sa má na tento trh sústrediť i čínsky gigant Xiaomi, ktorý je povestný vysokou výbavou za nízku cenu. Dostupný elektromobil by mal prísť už čoskoro. Na informáciu upozornil portál Gizmochina.com.

Vývoj elektromobilu v blízkej budúcnosti

Prvýkrát sme počuli o dostupnom elektromobile od Xiaomi približne pred mesiacom. Na túto skutočnosť sme vás upozornili prostredníctvom nášho sesterského portálu xmobile.sk, avšak Xiaomi sa k vývoju vyjadrovalo nejasno, až odmietavo. Dokonca padli aj slová, že elektromobil nemal byť na ceste. Teraz sa ale zdá, že sa Xiaomi snaží len tajiť svoj plán, pretože na povrch vyplávali ďalšie informácie o príprave elektromobilu. Informácie prichádzajú od investorov z blízkeho okruhu CEO Xiaomi Lei Juna, ktorý by za celým projektom elektromobilu mal stáť. Ten sa v poslednej dobe stretol s i s ďalšími výrobcami elektromobilov v Číne a tieto stretnutia pôsobia viac než podozrivo. Blízky zdroj samotného CEO Xiaomi dodal, že projekt výroby samotného elektromobilu by mohol začať už tento, či budúci mesiac. Tento zdroj však hovorí, že projekt by mal mať „pod palcom“ Wang Chuang, teda viceprezident Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stretnutie s Teslou

Okrem čínskych spoločností sústreďujúcich sa na trhu elektromobility, Xiaomi kontaktovalo v minulosti i amerického giganta. Reč nie je o nikom inom ako o Elonovi Muskovi, teda CEO spoločnosti Tesla. Lei Jun sa s Muskom stretol už spätne v roku 2013, a to hneď dvakrát. Zdá sa, že rozšírenie výroby Xiaomi a plné nasadenie na trhu s elektronikou je v pláne už dlhšie a Xiaomi len čakalo na vhodnú príležitosť. Dnes, keď je ekológia veľmi diskutovanou témou a elektromobily sa dostávajú do módy. Čoraz viac sa teda zdá, že vhodný čas už nadišiel a Xiaomi rozšíri svoje portfólio výroby o ďalší druh elektroniky. Príchod Xiaomi na trh s elektromobilmi by mohol priniesť i lacnejšie vozidlá a ich percento využívania na trhu by sa mohlo trochu zvýšiť.

Kúpili by ste si vozidlo od Xiaomi? Alebo by ste radšej vsadí na „ostrieľaných hráčov“ na trhu? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre