SpravodajstvoWindows

Dostupné sú nové aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Microsoft „zalepil“ aj chybu v procesoroch od Intelu

Microsoft počas dnešného dňa vypustil hneď niekoľko kumulatívnych aktualizácií pre operačný systém Windows 10. Aktualizáciu obdržali verzie Windows 10 Anniversary Update (systémová verzia 1607, číslo nového buildu 14393.2007), Windows 10 Creators Update (systémová verzia 1703, číslo nového buildu 15063.850) a nakoniec najnovšia verzia Windows 10 Fall Creators Update (systémová verzia 1709, číslo buildu 16299.192). Keďže sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu, neočakávajte príchod nových funkcií alebo ohromné zmeny v systéme. Microsoft chce vďaka tejto aktualizácií odstrániť najnovšie odhalené chyby hlavne v procesoroch od Intelu. Viac sa o tejto chybe dozviete v našom staršom článku.

Windows 10 Fall Creators Update build 16299.192:

  • Bezpečnostná aktualizácia pre Windows SMB Server, Windows Subsystem pre Linux, Windows Kernel, Windows Datacenter Networking, Windows Graphics, Microsoft Edge, Internet Explorer a Microsoft Scripting Engine.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala zobrazenie iba 4 TB voľnej pamäte v Správcovi úloh napriek tomu, že je v zariadení oveľa viac dostupnej pamäte.
  • Odstránená chyba v prehliadači Microsoft Edge, ktorá mala za následok nereagovanie prehliadača po 3 sekundách vykresľovania obsahu.
  • Odstránené problémy s prehrávaním videa v aplikáciách ako Microsoft Edge, ktoré ovplyvňujú niektoré zariadenia pri prehrávaní videa na monitore a sekundárnom duplikovanom displeji.
  • Odstránená problémy, pri ktorých dotyková klávesnica nepodporovala štandardné rozloženie na 109 kláves.
  • Odstránená chyba, ktorá pri tlačení Office Online dokumentu cez Microsoft Edge spôsobila úplne zlyhanie tlače.

Windows 10 Creators Update build 15063.850 a Windows 10 Anniversary Update build 14393.2007:

  • Bezpečnostná aktualizácia pre Windows SMB Server, Windows Subsystem pre Linux, Windows Kernel, Windows Datacenter Networking, Windows Graphics, Microsoft Edge, Internet Explorer a Microsoft Scripting Engine.

V minulom článku sme Vás informovali o tom, že po aktualizovaní by ste mohli zaznamenať výrazné zníženie výkonu Vášho počítaču, no Intel tieto výroky odmieta. Niektorí používatelia žiadny pokles výkonu nezaznamenajú, no problémy si všimnú zrejme hráči počítačových hier. Problémy s výkonom by mal časom vyriešiť každý vývojár danej hry a časom by sa malo všetko vrátiť do starých koľají.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bezpečnostnú aktualizáciu obdržia aj staršie operačné systémy

Chyby s procesormi od Intelu sa samozrejme vyskytujú aj na počítačoch so starším operačným systémom. Windows 7 je stále najpoužívanejším operačným systémom, no klasickej aktualizácie sa dočká až budúci utorok, zároveň s menej populárnym Windows 8.1. Pre nedočkavcov, ktorí sú zároveň aj o čosi zručnejší, máme priamy odkaz na samotnú aktualizáciu, ktorú si dokážu ručne stiahnuť a aktualizovať systém o trošku skôr.

Zdroj: mspoweruser.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close