RecenzieSponzorovaný obsahXiaomi

Xiaomi Huami AmazFit Bip smarthodinky, ktoré nestoja veľa, ale aj napriek tomu ponúkajú množstvo funkcionalít | RECENZIA

Spolupráca spoločností Xiaomi a Huami je skutočne plodná. V poslednej dobe sme mohli byť svedkami viacerých produktov a nám sa podarilo jeden z nich aj otestovať v praxi – smarthodinky Xiaomi Huami AmazFit Bip. Poďme sa na pozrieť čo nás na nich a potešilo a naopak sklamalo.

Čo ponúkajú smarthodinky Xiaomi Huami AmazFit Bip, ktoré sú dostupnú za atraktívnu cenu a ponúkajú veľkú výdrž na jedno nabitie? 

Balenie, ktoré vám príde po objednaní hodiniek domov vyzerá skutočne prémiovo. Pekná, tvrdá a jednoduchá škatuľka, v ktorej nájdete samotné hodinky, nabíjačku a niekoľko čínskych návodov, ktoré hneď môžete zahodiť, teda ak ste sa neučili čínštinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Od konštrukcie hodiniek sme mali veľké očakávania. Sami vlastníme v redakcii viacero telefónov Xiaomi a úprimne už sme pri objednávaní produktov tejto značky sa ani nepozerali na to z akého materiálu sú vyrobené. Nuž, sú vyhotovené z plastu. Na jednej strane sa nejedná o nekvalitný plast, typu pet fliaš či niečoho podobného, ale na druhej strane plast ostane vždy plastom. Výhodu to však má aspoň vo váhe hodiniek, ktorá je niečo málo nad 30 gramov, inými slovami ich na ruke ani nepocítite.  Telo hodiniek je vyrobené z jedného kusu a aj vďaka tomu sa môžu pochváliť zvýšenou odolnosťou voči vode či prachu (IP68 certifikát). S hodinkami sme sa niekoľko krát kúpali ako aj aktívne plávali a fungujú ako na začiatku. Mimochodom, náramok hodiniek je 20mm a je ho bez bezproblémovo možné vymeniť za iný.  

Zdroj: vlastný

Ak vás recenzia zaujala tak hodinky zakúpite na tomto odkaze. PS: aktuálne sú dostupné v limitovanej ponuke

Hodinky aktuálne nájdeš aj v ponuke Gearbestu za taktiež zvýhodnenú cenu

Displej hodiniek je skutočne výnimočný. Výrobca zvolil rovnaký typ skla ako pri high-end hodinkách Amazfit, teda transflektívny farebný dotykový LCD displej s rozlíšením 176 x 176 bodov, ktorý nie len že odráža svetlo, ale ponúka aj funkciu always-on, ktorú budú poznať hlavne majitelia Windows Phone telefónov alebo vlajkových lodí telefónov Samsungu či LG. Pre tých, menej znalých táto funkcia ponúka možnosť neustáleho zapnutého displeja. Nechýba ani prekrytie displeja krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 s 2,5D zaoblením.

Zdroj: vlastný

Výbava hodiniek je skutočne nadpriemerná. Okrem odolnosti voči vode či prachu hodinky ponúkajú aj výbavu viacerých senzorov. Konkrétne: senzor tepu, GPS, Glonass, kompas, krokomer, monitoring spánku a nechýbajú ani notifikácie z telefónu.

Výdrž batérie v prípade týchto hodiniek je nadpriemerná. Hoci výrobca udáva výdrž 45 dní tak nám sa podarilo vydržať „len“ niečo okolo 30 dní. Na druhej strane hodinky sme využívali oveľa aktívnejším spôsobom ako by sa možno očakávalo. GPS sme využívali 2-3x do týždna po dobu cca 30 až 45 minút, mali sme ich takmer 90% času spárované so smartfónom a relatívne často sme sa nimi aj hrali. Stále sa však jedná o hodnotu, ktorá nemá v tejto a pravdepodobne ani vo vyššej cenovej kategórii konkurenciu.

Zdroj: vlastný

Rozhranie systému hodiniek je prehľadné a jednoduché. Ponúka prehľad aktivít ako aj živých dát (napr. tep srdca, prejedenú vzdialenosť ,..), Budíkov, Počasia a podobne. Treba však hneď upozorniť, že ak sa rozhodnete ku kúpe hodiniek tak si dávajte pozor čo kupujete čínsku verziu alebo globálnu, resp. international. V globálnej verzii je predinštalovaný software s Angličtinou a v čínskej v Čínštine. My sme si zakúpili globálnu verziu hodiniek, ktorých rozhranie vyzerá takto.

Na druhej strane v prípade oboch verzii je možné software manuálne preinštalovať na slovenský, resp. český. Budete k tomu potrebovať aplikáciu GadgetBridge, ktorú bezproblémovo nájdete na internete. Ako prebieha samotné preinštalovanie si môžete pozrieť na vidu nižšie.

Konektivita aplikácie je skvelá. Dokonca sa nám podarilo prepojiť hodinky nie len s operačným systémom Android a iOS, ale aj dokonca s Windows Phone telefónmi prostredníctvom aplikácie Bind Mi Band, ktorá je primárne určená pre náramok Xiaomi Mi Band 2. Aplikácia však funguje bez hocijakých problémov, dokonca ponúka viac funkcionalít ak originálna aplikácia od Xiaomi. Za viac ako mesiac používania nám spojenie hodiniek a smartfónu padlo asi 2-3 krát čo sme si všimli.

Na záver by sme vyhodnotili hodinky ako veľmi zaujímavý kúsok, ktorý pri cenovke okolo 60€ ponúka skutočne veľa funkcionalít. Hodinky vyzerajú skvelo, displej je pohodlne čitateľný aj na priamom slnku a výdrž batérie je excelentná. Na druhej strane v prípade ak by ste chceli zmeniť jazyk na ten váš rodný, tak váš čaká dlhá cesta preinštalovania softwaru. Čiastočne nás ešte sklamalo vyhotovenie z plastu, resp. absencia  prémiovejšieho materiálu. Treba však dodať, že cenová kategória zase nie je nastavená príliš vysoko, a preto možno nedostatok odpustiť.

Ak vás recenzia zaujala tak hodinky zakúpite na tomto odkaze. PS: aktuálne sú dostupné v limitovanej ponuke

Hodinky aktuálne nájdeš aj v ponuke Gearbestu za taktiež zvýhodnenú cenu

Zdroj: vlastný

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close