Dobrá správa pre majiteľov Xiaomi smartfónov: Aj tieto lacnejšie modely získajú virtuálnu RAM!

Rozšírenie pamäte RAM bude možné vykonať i na starších či lacnejších smartfónoch od Xiaomi. Pozrite sa, ktoré modely to sú.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

O funkcii systémového rozšírenia pamäte RAM sa rozpráva v poslednej dobe čoraz častejšie. Do smartfónov od čínskeho Xiaomi by mala možnosť virtuálnej pamäte pribudnúť s aktualizáciou na nadstavbu MIUI 13, no niektoré modely v Číne si túto novinku môžu užívať už teraz. Ako nás však informuje portál Xiaomiadictos.com, táto funkcia sa nebude týkať len drahších a novších modelov, ale na zoznam podporovaných zariadení po novom pribudli i staršie či lacnejšie modely. Ktoré to sú? Pozrite sa na to s nami!

Virtuálna RAM bude dostupná pre viacero modelov

Doteraz bolo známe, že novú funkciu, ktorá bude vylepšovať zážitok z používania smartfónu, budú môcť využiť najmä tohtoročné modely z vyššej rady, prípadne minuloročné vlajkové lode od Xiaomi. To všetko sa však mení a na zoznam smartfónov, ktoré si budú môcť systémovo zvýšiť kapacitu RAM pamäte, sa práve dostali i zariadenia z nižšej rady či dokonca jeden model z roku 2019!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak vás teda zaujíma ktoré modely konkrétne budú podporované, čítajte pozorne. Na zoznam sa totiž dostal napríklad model Redmi 9T, Redmi Note 9T a i postarší Redmi Note 8, ktorý je stále v plnej kondícii! Ak teda vlastníte niektorý z týchto modelov, očakávame, že k dispozícii budete mať možnosť o zvýšenie RAM o 1GB.

Smartfónov na zozname je však viac

Ako sme už avizovali, smartfónov, ktoré budú mať možnosť rozšíriť svoju pamäť RAM bude viac. Modely, ktoré majú vo výbave vyššie interné úložisko v kombinácii s vyššou pamäťou RAM budú mať dokonca možnosť jej rozšírenia až o 3GB, čo pri modeloch napríklad s 12GB v základe spraví spolu až 15GB pamäte. Zatiaľ potvrdené smartfóny pre túto novinku sú tieto.

  • Redmi Note 10 Pro 5G (známy i pod názvom Poco X3 GT)
  • Mi 11
  • Mi 11 Pro
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Mi 10
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10 Ultra
  • Poco F3

Modelov v konečnom dôsledku však môže byť viac a my vás o nich samozrejme budeme informovať. Je na zozname i ten váš? A tešíte sa na túto možnosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre