SpravodajstvoTechnológieWindows

Pozrite si detaily novej funkcie Eye Control vo Windows 10. Ukázal Microsoft svetu revolučnú novinku?

Pred dvomi dňami do operačného systému Windows 10 zavítala ďalšia užitočná funkcia, ktorá uľahčí život nemalému počtu používateľov. O novej funkcii Eye Control sme Vás informovali v minulom článku, no úplné detaily o tejto funkcii a aké sú jej možnosti vo Windows 10 vyšli na povrch až teraz.

Zdroj: slashgear.com

V najnovšom vydaní Windows 10 Insider Preview sa odvčera nachádza Eye Control, zatiaľ iba v beta verzii. Pri zapnutej funkcii Eye Control, používatelia uvidia Eye Control Launchpad (úvodná obrazovka), cez ktorú sa používatelia dostanú do najpotrebnejších nastavení ako ovládanie myši pomocou očí. Tu je kompletný zoznam všetkých možností funkcie Eye Control:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Eye Control Launchpad – Po zapnutí funkcie Eye Control sa launchpad automaticky zobrazí na obrazovke. Z tejto úvodnej obrazovky dokážete prejsť do ovládania myši, klávesnice, text-to-speech (text na reč) a taktiež dokážete premiestniť celé používateľské rozhranie na druhú stranu obrazovky.
  • Interakcia funckie Eye Control – Pre interakciu so samotným používateľským rozhraním sa stačí jednoducho pozerať na tlačidlá, ktoré chcete aktivovať.
  • Ovládanie myši cez Eye Control – Pre ovládanie myši očami, stačí vybrať myš v launchpade a pozerať sa tam, kde chcete aby šiel kurzor myši. Následne stačí vybrať, akú akciu chcete vykonať. (ľavé kliknutie, pravé kliknutie, zrušiť, alebo dvojklik)
  • Ovládanie klávesnice cez Eye Control – Pre ovládanie klávesnice, stačí vybrať klávesnicu v launchpade a pozerať na znaky, ktoré chcete použiť. Čísla a symboly nájdete na strane &123 a funkčné klávesy na strane Fn. Zatiaľ je podporovaná iba EN-US klávesnica.
  • Písanie pomocou Eye Control – Pre jednoduchšie písanie stačí vybrať možnosť „shape-writing“ na strane Fn na klávesnici. Shape-writing umožňuje rýchlejšie písanie, podobne ako pri písaní ťahaním prstu. Stačí sa jednoducho pozrieť na prvé a posledné písmeno alebo preskočiť pohľadom všetky písmená. Pokiaľ systém nevybral správne slovo, stačí jednoducho vybrať iné slovo, ktoré systém predvídal.
  • Text-to-speech v Eye Control – Pre ľahšiu slovnú komunikáciu funkcia Eye Control ponúka text-to-speech. Text-to-speech stačí jednoducho vybrať v launchpade a napísať vety, ktoré sa majú neskôr povedať nahlas. Na vrchu sa nachádzajú najčastejšie frázy, ktoré môžete kedykoľvek vymazať alebo editovať.
  • Nastavenia funkcie Eye Control – Nastavenia nájdete na strane Fn na klávesnici. V nastaveniach sa dajú upraviť „pozeracie“ časy, vypnutie a zapnutie funkcie shape-writing a vypnutie a zapnutie kurzoru pre testovanie hardwareu.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close