KryptomenySpravodajstvo

„Deň D“ pre kryptomeny nastane už o pár dní. Rusko už čoskoro predstaví prísne regulácie

Ruská národná banka žiadala zakázanie kryptomien v krajine alebo prísnu reguláciu. Nakoniec to zrejme tak "strašné" nebude.

Kryptomeny čaká po pomerne náročných mesiacoch ďalší veľký otras, ktorý môže pre investorov znamenať aj menšiu katastrofu. Na stole by totižto už čoskoro mali pristáť nové regulácie kryptomien zo strany Ruskej federácie. Tá sa reguláciou kryptomien začala zaujímať najmä po kritických slovách mieriacich priamo z Ruskej národnej banky.

Odvrátenie úplnej katastrofy?

Ešte pred pár týždňami sa tak hovorilo o potencionálnej katastrofe pre kryptomeny, ak by Rusko naozaj siahlo po najprísnejších opatreniach. I keď ešte nejestvujú žiadne oficiálne opatrenia, už dnes môžeme hovoriť o odvrátení úplnej katastrofy. „Deň D“, ktorý by sa mal odohrať už o pár dní, totižto podľa všetkého prinesie iba prísnejšiu reguláciu kryptomien, informuje portál Gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Situácia však bola ešte pred pár dňami viac naklonená ku úplnému zákazu kryptomien v krajine. Tieto správy tak otriasli celým trhom, z čoho sa kryptomeny spamätávajú dodnes. Debata medzi jednotlivými tábormi v Rusku sa však nakoniec zrejme naklonila smerom ku prísnej regulácii kryptomien. Práve takéto opatrenia údajne navrhuje priamo Ministerstvo financií Ruskej federácie a tak môžeme očakávať, že ich prijme za svoje aj Štátna duma.

Prísna kontrola transakcií a zdaňovanie

Ak by sa nakoniec zákonodarcovia priklonili ku návrhom Ministerstva financií, majitelia kryptomien a aj miestni ťažiari, sa musia pripraviť na prísnejšie pravidlá. Podľa všetkého budú kryptomeny považované za akúsi formu aktív. Na druhú stranu, nebudú disponovať štatútom zákonného platidla. Majitelia sa taktiež musia pripraviť na prísnu kontrolu transakcií a logicky aj zdaňovanie.

Nové pravidlá uvidíme už o pár dní

Očakávaný „Deň D“, kedy vláda predstaví finálnu podobu regulácií pre kryptomeny, by sme mali spoznať už o pár dní. Aktuálne sa povráva už o 11. februári, čiže už tento piatok. Pre trh kryptomien tak ide o kľúčový moment, ktorý zásadne pohne s cenami všetkých virtuálnych mincí na trhu. Dôležitým momentom však bude aj schválenie predstavených opatrení v Štátnej dume. Ku tomu zrejme dôjde až niekedy na jar tohto roku.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close