Spravodajstvo

Deň D je tu! Dnes sa rozhodne o výške pokuty pre Google, ktorá sa môže vyšplhať do astronomických čísel

Pred viac ako mesiacom sme Vás informovali o čerstvých novinkách týkajúcich sa spoločnosti Google. Tá bola v tom čase v hľadáčiku Európskej komisie, ktorá si na ňu plánovala bližšie posvietiť a rozhodnúť o výške potencionálnej pokuty. Po viac ako mesiaci ale konečne prichádza deň D, kedy sa všetci dozvieme konečnú sumu, ktorú bude musieť svetová spoločnosť zaplatiť. Európska kasa si v tomto prípade môže výrazne polepšiť.

Prehrešky spoločnosti Google

I keď sme prehrešky spoločnosti Google rozoberali v minulomesačnom článku, objasnime si ich opätovne. Európskej komisii sa už dlhšiu dobu nepozdávalo dlhotrvajúce protimonopolné postavenie spoločnosti Google na trhu. Spoločnosť Google podľa Európskej komisie využíva svoje dominantné postavenie na trhu na využívanie výrobcov elektroniky, ktorí jednoducho nemajú na výber. Spoločnosti, ktoré používajú operačný systém Android vo svojich smartfónoch jednoducho musia využívať vyhľadávač Google. Pokiaľ tak ale spoločnosti nevykonajú, Google by ich za takéto konanie nemal nijako trestať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pokuta môže byť spoločne s nasledovnými krokmi devastujúca

Aj keď by sme mali byť so slovíčkom devastujúca v tomto prípade opatrní, dovolíme si tvrdiť, že maximálna výška pokuty 11 miliárd USD je naozaj astronomická a spoločnosti určite nepolepší. Podobne jej nepolepšia ani potencionálne požiadavky Európskej komisie, ktoré môžu spoločnosti Google znepríjemniť „život“ v Európskej únii. Toto sú potencionálne nápravné a preventívne opatrenia, ktoré môžu byť žiadané Európskou komisiou: 

  • Google musí prestať poskytovať finančné stimuly výrobcom smartfónov na predinštalovanie Vyhľadávania Google výlučne na ich smartfónoch.
  • Musí zastaviť nutnosť výrobcov smartfónov predinštalovať svoje vlastné aplikácie, ak to obmedzuje ich schopnosť používať konkurenčné operačné systémy založené na Androide.
  • Spoločnosť Google “nemôže potrestať alebo sa vyhrážať” spoločnostiam, ktoré nedodržali jej podmienky.

O finálnej podobe požiadaviek a výške pokuty Vás budeme určite informovať.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close