Čo je to Bitcoin a ako funguje

zdroj: wired.com

Čo je to bitcoin?

Bitcoin je kryptomena a digitálny platobný systém, ktorý bol nakódovaný neznámym programátorom (programátormi) pod menom Satoshi Nakamoto.

Je to prvá decentralizovaná digitálna mena. Bitcoiny sú digitálne mince, ktoré sa dajú posielať ostatným ľuďom cez internet. Oproti ostatným platidlám majú bitcoiny mnoho výhod. Ak odošlete bitcony na iný účet, tak táto transakcia neprechádza cez žiadnu banku. To znamená, že platíte len minimálne poplatky za prenos na iný účet, môžete ich používať v hocijakej krajine, váš účet nemôže byť zablokovaný a nemáte žiadny denný limit.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zdroj: wikipedia.org

Ako to funguje?

Na internete nájdete veľa stránok, ktoré vám vymenia bitcoiny za inú menu (prakticky zmenáreň). Vaše bitcoiny si ďalej uložíte do digitálnej peňaženky, ktorá nahrádza banku. Táto peňaženka sa môže nachádzať na vašom PC, mobile alebo internete. Odosielanie a prijímanie bitcoinov je sprostredkované vygenerovanou adresou (podobne ako komunikácia e-mailom). Môžete vygenerovať množstvo adries a používať ich pre každú transakciu zvlášť.

Tento systém je funkčný vďaka ľuďom, ktorí menu „ťažia“ pomocou svojich počítačov, serverov a iných zariadení. Každá transakcia je overená pomocou tohto systému ťaženia a po úspešnom overení je týmto „minerom“ odoslaná výplata v bitcoinoch. Všetky transakcie sú po overení uložené v transparentnom verejnom zázname.
zdroj: pinterest.com

zdroj: latesthackingnews.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre