Čo doposiaľ nedokázal Microsoft, urobí Google. Prinesie Android hry na Windows. Vieme kedy!

Google pre zahraničný portál TheVerge prezradil, že začiatkom budúceho roka začne sprístupňovať Android hry pre Windows a ďalšie platformy.

Android hry na Windowse_nahlad
Zdroj: Vosveteit.sk

Jednou z najväčších noviniek nového Windows 11, mali byť Android hry a aplikácie v rozhraní počítača. Microsoftu sa tento cieľ nepodarilo naplniť ku dňu predstavenia novej verzie OS. Druhým dychom treba dodať, že Microsoft tento projekt nehodil cez palubu a sprístupnil ich prostredníctvom BETA programu Windows Insider ešte v októbri. Treba však upozorniť, že dostupné sú (zatiaľ) len naprieč USA.

Google prinesie hry z Androidu do Windowsu

Najnovšie Google hlási, že začiatkom roka 2022 sprístupni hry z obchodu Google Play pre Windows. Spoločnosť to prezradila pre portál TheVerge.com. Treba však povedať, že aktuálne nevieme, ako to chce spraviť. Môžeme však očakávať, že za týmto účelom vytvorí na to špeciálnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej budeme môcť pristupovať k hrám v obchode Google Play. Prípadne, sťahovanie hier bude prebiehať priamo zo stránok obchodu Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od roku 2022 budú môcť hráči zažiť svoje obľúbené hry Google Play na viacerých zariadeniach: bezproblémové prepínanie medzi telefónom, tabletom, Chromebookom a čoskoro aj počítačmi so systémom Windows,“ hovorí Greg Hartrell, produktový riaditeľ hier pre Android a Google spoločnosti Google. „Tento produkt vytvorený spoločnosťou Google prináša to najlepšie z Hier Google Play do viacerých prenosných počítačov a stolných počítačov a sme nadšení, že môžeme rozšíriť našu platformu pre hráčov, aby si svoje obľúbené hry pre Android mohli užiť ešte viac.“

Hovorca spoločnosti Google ďalej prezradil, že tento projekt realizujú vo vlastnej réžii bez toho, aby spolupracovali so spoločnosťou Microsoft. Jednou z hlavných funkcií hier bude, že používateľ ich bude môcť hrať napríklad na smartfóne a následne bude môcť pokračovať v hraní na počítači presne tam, kde skončil na telefóne. Samozrejme, fungovať to bude i opačne.

Google tak reaguje na potenciálnu hrozbu v podobe Amazonu

O spoločnosti Google je dlho známe, že svoje hry, aplikácie a ďalší softvér, ak nemusí, tak na iné platformy, ako je tá ich, nepúšťa. Príkladom môže byť dnes už neexistujúca platforma Windows Mobile, kde Microsoft dlho loboval, aby Google priniesol svoje aplikácie. Nikdy sa tak riadne nestalo. Okrem iného, ak priniesol nejaký vývojár alternatívnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej bolo možné pristupovať k Google aplikáciám, spoločnosť tento prístup často zablokovala.

Dnes nevieme povedať s istotou, prečo Google prináša Android hry na Windows, ale môžeme to prinajmenšom tušiť. Dôvodom je, že Microsoft oznámil partnerstvo s Amazonom, ktorý prevádzkuje jeden z väčších obchodov s Android aplikáciami. V porovnaní s obchodom Play, ide však stále o hráča, ktorý nepredstavuje reálnu hrozbu. To by sa však mohlo plynúcim časom zmeniť. Google tak pravdepodobne reaguje na potenciálnu hrozbu v podobe konkurencie, ktorá by zo spolupráce Microsoftu a Amazonu, mohla vzniknúť.

Čo si myslíte o tejto situácii vy, reaguje Google na potenciálnu konkurenciu, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre