ANDROIDZariadenia

Čítačka odtlačku prsta je stále najviac populárna. Ľudia iným technológiám neveria?

Zdá sa, že aj napriek snahe výrobcov prejsť na zabezpečenie smartfónu prostredníctvom odomknutia tváre, táto technológia si stále nezískala dostatok priazne a viac ako polovica ľudí je presvedčená o tom, že čítačka odtlačku prsta je v súčasnosti tou najlepšou voľbou.

V ankete zahraničného magazínu hlasovalo 6287 ľudí a z toho až 56 % rozhodlo, že čítačka odtlačku prsta je aktuálne najlepším spôsobom zabezpečenia smartfónu. Na druhom mieste sa umiestnil sken tváre, ktorý získal 34 % hlasov, no a na treťom mieste skončil 3D sken tváre s počtom hlasov vo výške len 7 percent. Samotná anketa tak ukázala zatiaľ dominantný výsledok pre čítačku odtlačku prsta. Isté však je, že táto technológia tu nebude navždy a skôr či neskôr budú výrobcovia hľadať iné spôsoby, ktorymi by dokázala zabezpečiť obsah v smartfóne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Od čítačky zatiaľ upustil iba Apple

Spoločnosť Apple sa rozhodla radikálne upustiť od technológie snímača odtlačku prsta u svojho špičkového smartfónu iPhone X. Ten priniesol technológiu Face ID, teda skener tváre. Samotný sken pritom dokáže reagovať veľmi rýchlo a množstvo používateľov iPhonu si na túto funkciu pomerne hravo zvyklo. Zdá sa, že aj keď Apple možno nastavil nový trend, výrobcovia smartfónov sú stále opatrnejší a aj do svojich najnovších modelov implementujú čítačku odtlačku prsta. V následujúcich rokoch môžeme očakávať, že sa čítačka presunie priamo do časti obrazovky, vďaka čomu nebudú musieť smartfóny ponúkať zbytočný priestor pre senzor na zadnej strane alebo pod obrazovkou samotného mobilu.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok 9to5mac.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close