AppleSpravodajstvoXiaomi

Čísla IDC potvrdzuje ďalší report. Xiaomi skutočne predbehlo v predajoch smartfónov Apple

Xiaomi nielenže predbehlo Apple, ale v predajoch dobieha aj spoločnosť Huawei

Len pár dní dozadu spoločnosť IDC publikovala štatistiky týkajúce sa predajov smartfónov za uplynulý kvartál, kde prekvapila spoločnosť Xiaomi. Dôvodom bolo to, že vo výraznej miere zvýšila predaje smartfónov pričom preskočila aj spoločnosť Apple, ktorá bola dlhodobo druhým, resp. neskôr tretím najväčším predajcov zariadení.

Xiaomi nielenže predbehlo Apple, ale predajmi už ohrozuje aj Huawei

Analytici Counterpoint v týchto dňoch rovnako zverejnili štatistiky predajov smartfónov za uplynulý kvartál, ktoré potvrdzujú, že spoločnosti Xiaomi sa náramne darilo. Tá totiž predala 46,2 milióna smartfónov. V porovnaní s 3. kvartálom minulého roka, predala o približne +15 miliónov zariadení viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dáta okrem iného odhaľujú, že spoločnosť Xiaomi z pohľadu objemu predaja smartfónov predbehla aj americký Apple, ktorý predal „len“ 41,7 milióna zariadení, čo predstavuje pri medzi kvartálnom porovnaní tohto roka a minulého roka, pokles na úrovni -7%.

Dominantným hráčom aj naďalej zostáva kórejský Samsung, ktorý predal 79,8 milióna zariadení, čím si  v štatistikách zabezpečil prvú priečku. Rozdiel v porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka predstavuje približne +1,6 miliónov predaných zariadení.

Podrobné štatistiky jednotlivých výrobcov si môžete pozrieť nižšie.

predaje smartfonov 3. kvartal_counterpoint
Zdroj: counterpointresearch.com

„Spoločnosť Xiaomi vzrástla o 75% QoQ (pozn. redakcie: porovnanie kvartálov za sebou) a za tento štvrťrok získala 13% podiel. Je pozoruhodné, že to bolo tiež prvýkrát, čo Xiaomi prekonalo Apple, a obsadilo tretie miesto.“ hovorí výskumný analytik Abhilash Kumar, ktorý  ďalej uviedol: „Spoločnosť Xiaomi dosiahla v Q3 2020 svoje vôbec najvyššie dodávky na úrovni 46,2 milióna kusov. V Číne predaj smartfónov Xiaomi vzrástol o 28% a 35% QoQ. Táto pôsobivá šou spoločnosti Xiaomi v Číne bola vyvolaná sériou kampaní a propagácií počas augustových osláv desaťročia značky. Na nových trhoch ako LATAM, Európa a MEA sa podiel spoločnosti Xiaomi rýchlo zvýšil na úkor spoločnosti Huawei v dôsledku obchodných sankcií medzi USA a Čínou. Značka si dobre vedie aj na trhoch juhovýchodnej Ázie, ako je Indonézia, Filipíny a Vietnam. “

Za slabými predajme Apple môže stáť neskoršie predstavenie iPhone 12 smartfónov

Zároveň však treba dodať, že k menšiemu počtu predaných zariadení spoločnosti Apple prispelo aj to, že americký gigant sa oneskoril s predstavením novej produktovej rady smartfónov iPhone 12. V každom prípade ide však o úctyhodný výkon spoločnosti Xiaomi, ktorá bude mať čo robiť, aby svoju novonadobudnutú pozíciu potvrdila aj v poslednom kvartáli tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close