APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome mení politiku aktualizácií v prospech používateľov. Čo nás čaká?

Google bude uvoľňovať pre prehliadač Chrome aktualizácie častejšie, ako tomu bolo doposiaľ.

Internetový prehliadač Chrome v súčasnosti patrí medzi najrozšírenejšie prehliadače na svete. Hoci prehliadač dostáva v pravidelných intervaloch aktualizácie a nové funkcie, tak používatelia môžu mať pocit, že sú uvoľňované veľmi pomaly. To by sa však v dohľadnej dobe mohlo zmeniť.

V súčasnosti Chrome uvoľňuje aktualizácie v pravidelných 6-týždňových intervaloch. Problém je to hlavne v prípadoch, kedy je potrebná nejaká bezpečnostná záplata. Vývojári prehliadača Chrome však oznamujú, že nové aktualizácie pre prehliadač budú uvoľňovať svižnejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie spoločnosť oznámila, že pre Chrome bude vo svojej podstate dostávať dva druhy aktualizácií. Prvým sú bezpečnostné záplaty, ktoré bude Google uvoľňovať v 2-týždňových intervaloch. Ďalej, v 4-týžňových intervaloch budú uvoľňované veľké aktualizácie prehliadača Chrome. Tento typ aktualizácií bude obsahovať napríklad nové funkcie, či iné vylepšenia prehliadača. Tieto zmeny by mali prísť do platnosti od verzie prehliadača Chrome 94, niekedy v 3. štvrťroku tohto roka.

Chrome okrem iného získa aj novú funkciu, takzvaný „Extended Stable“ režim, vďaka ktorému budú môcť používatelia odložiť proces aktualizácie na neskôr s výnimkou bezpečnostných záplat. Google hovorí konkrétne o 8-týžďňových intervaloch. Očakáva sa, že tento režim budú využívať hlavne podnikový zákazníci, ktorí potrebujú viac času na aplikáciu zmien.

Rovnako treba dodať, že tieto zmeny pravdepodobne ovplyvnia aj ostatné internetové prehliadače využívajúce jadro Chromium. Tu však treba povedať, že bude v rukách vývojároch, ako často budú uvoľňovať aktualizácie pre svoje prehliadače.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close