Chrome bude automaticky blokovať reklamu. Nie však všetku

Reklamy, ktoré spotrebovávajú neprimerane veľa energie či dát, bude Chrome automaticky blokovať

Google Chrome blokovanie reklam
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Chrome prostredníctvom svojho blogu oznámil novú a určite vítanú funkciu spojenú s reklamou. Bude blokovať reklamu, avšak nie všetku.

Reklamám, ktoré využívajú neprimeranie zdrojov zariadenia čoskoro odzvoní

V rámci programu „Better Ads Standards“, teda Lepšie reklamné štandardy, sa spoločnosť zaviazala, že jedným z cieľov spoločnosti je doručovať menej obťažujúcu reklamu koncovým používateľom. Z tohto dôvodu zavádza ďalšiu novinkou, ktorá bude blokovať reklamu, ktorá spotrebováva príliš veľa výkonu počítača vrátane batérie, spotrebúva neprimerane veľa dát a podobne. Ide napríklad o reklamy, ktoré spúšťajú na pozadí rôzne scripty, ktoré využívajú výkon počítačov, napríklad na ťažbu digitálnych mien.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Nedávno sme zistili, že zlomok percent reklám spotrebuje neprimerane veľký podiel zdrojov zariadenia, ako napríklad batériu, dáta a podobne, bez toho, aby o tom používateľ vedel. Tieto reklamy (napríklad tie, ktoré ťažia kryptomeny, sú zle naprogramované alebo nie sú optimalizované pre použitie v sieti), môžu vyčerpať výdrž batérie, saturovať napäté siete a stáť peniaze.“ píše spoločnosť vo svojom blogu.

Z tohto dôvodu sa budete môcť začať  stretávať v relatívne krátkej budúcnosti s hláškou „Ad removed“, teda Vymazaná reklama, počas prehliadania webstránky. Google píše, že chce týmto spôsobom šetriť energiu zariadení a množstvo prenesených dát, obzvlášť v prípade mobilných, kde používatelia častokrát nemajú neobmedzené balíčky.

priklad chyobej hlasky zobrazenia reklamy_chrome
Zdroj: Google blog

Google ďalej vysvetľuje, že na to, aby detegovali problémové reklamy, tak nastaví maximálne prahové hodnoty, ktoré ak reklamy presiahnu, tak ich prehliadač zablokuje.

prahove hodnoty reklam_chrome blokovanie reklam
Zdroj: Google blog

Spoločnosť v závere svojho blogu píše, že funkciu bude niekoľko nasledujúcich mesiacov testovať, pričom očakáva, že oficiálne uvoľnenie tejto funkcie pre širokú verejnosť je naplánované v auguste tohto roka. Zároveň chce dať touto cesto extra priestor pre inzerentov na úpravu svojich rekám, aby zodpovedali požadovaným štandardom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre