Spravodajstvo

Cez Google Mapy bude možné v budúcnosti zdieľať aj stav Vašej batérie

Určite to poznáte, keď ide vás blízky priateľ alebo rodinný príslušník domov z večernej žúrky alebo obdobnej akcie a zrazu prestane komunikovať. Prepadnú vás obavy čo sa mohlo stať a pritom sa mohla dotyčnej osobe minúť len batéria.

Portál Android Police si všimol v kóde aplikácie Google Máp, že Google do nej implementoval funkciu zdieľania informácie týkajúcej sa stavu batérie spolu s vašou polohou. Hoci zatiaľ podľa dostupných informácií nebude vidieť presný stav batérie, ale len rozpätie, tak aj napriek tomu táto informácia bude mať aspoň čiastočnú výpovednú hodnotu, ktorá vás môže zbaviť nechceného strachu o vašu blízku osobu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V kóde aplikácie sa taktiež objavila zmienka o zdieľaní informácií hromadnou dopravou, vrátane presného času kedy ste dorazili na zástavku. Kedy táto funkcia ako aj či vlastne dorazí je dnes predčasné ešte hovoriť. Môžu to byť ako dni tak aj mesiace. Kombinácie týchto funkcií však naznačujú, že Google chce v oveľa väčšom množstve využívať informácie o zdieľaní polohy ako aj to čo práve robíte než bolo tomu v minulosti.

Zdroj: Android Police, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close