SpravodajstvoXiaomi

CEO Xiaomi: Naše smartfóny budú drahšie ako doposiaľ

Spoločnosť Xiaomi bez pochýb patrí medzi najpopulárnejších výrobcov smartfónov na trhu, a to vďaka pomeru skvelej kvality a ceny. Dlhodobo politika spoločnosti bola – priniesť čo najvýkonnejšie zariadenia za čo najlepšiu cenu. Táto politika sa pretavila do cien vlajkových smartfónov pod 3000 RMB čo je po prepočte približne 445$.

„Vnútorne som povedal, že by to mohlo byť naposledy, keď bude naša cena pod 3 000 RMB … V budúcnosti by naše telefóny mohli byť drahšie – nie oveľa, ale o niečo drahšie,…“, hovorí CEO spoločnosti.

Nové technológie si vyžadujú vyššie náklady

Dlhodobá politika spoločnosti zaškatuľkovala Xiaomi ako lacného výrobcu smartfónov, ktorého vlajkové lode stoja do 3000 RMB a zariadenia strednej triedy stoja pod 2000 RMB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto politika samotnú spoločnosť limituje pri výrobe nových produktoch a prinášaní nových technológií a inovácií.

„Aktuálne sa chceme dostať z reputácie, že naše telefóny stoja menej ako 2000 RMB. Chceme viac investovať a vyrábať lepšie produkty.“

Posledná vlajková loď Xiaomi Mi 9 priniesla viacero technológií a inovácií, ktoré môžeme nájsť len v zariadeniach z kategórie tých najdrahších zariadení. Napríklad nový štandard bezdrôtového nabíjania, skener odtlačkov prstov v displeji, procesor Snapdragon 855, jeden z najlepších fotoaparátov na trhu a podobne.

Zdroj: via pocketnow.com, Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close