Budúci rok sa má „roztrhnúť vrece“ so skladateľnými smartfónmi. Xiaomi má predstaviť až 3 modely!

Xiaomi má údajne v pláne predstaviť 3 skladateľné smartfóny. Každý z nich ponúkne inú konštrukciu

xiaomi_skladatelny smarfon
Zdroj: xiaomiadictos.com

Budúci rok bude pri pohľade na trh so smartfónmi bezpochyby zaujímavým. Mnohé technológie, ktoré boli doposiaľ výsadou len tých najdrahších zariadení, sa pravdepodobne dostanú aj do kategórie dostupnejších smartfónov. Naznačujú to jednak správy priamo z kuchyne najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, spoločnosti Samsung, ktorá prezradila, že chystá viacero skladateľných smartfónov dostupných naprieč viacerými cenovými kategóriami, tak aj najnovšie správy ohľadne plánov Xiaomi. 

Až 3 skladateľné smartfóny

Portál gsmarena.com poukazuje na slová Rossa Younga, generálneho riaditeľa spoločnosti DisplaySearch Founder, ktorý píše, že budúci rok sa dočkáme viacerých skladateľných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ross Young len niekoľko hodín dozadu publikoval na sociálnej sieti Twitter status, v ktorom tvrdí, že spoločnosť Xiaomi v nasledujúcom roku, pravdepodobne predstaví až 3 modely skladateľných smartfónov. V publikovanom statuse nižšie konkrétne píše:

„Ďalšia skladačky, ktoré sa dostanú na trh, budú pravdepodobne od spoločnosti Xiaomi, od ktorej sa očakáva, že bude mať na trhu 3 skladacie smartfóny v roku 2021…“

V publikovanom statuse ďalej prezrádza, že pripravované smartfóny budú mať rôzne konštrukcie. Prvý bude mať vnútorný ohybný displej, napríklad ako Galaxy Z Fold, druhý bude mať vonkajší ohybný displej, napríklad ako Huawei Mate XS, a tretí bude véčkom.

Zároveň treba dodať, že Young nie je „hocikto“. Ako sme už vyššie spomínali, tak ide o zakladateľa spoločnosti DisplaySearch Founder, ktorý už mnohokrát prišiel s vcelku presnými informáciami z oblastí, ktorým sa venuje. Rovnako treba povedať, že ak sa jeho slová naplnia, tak to bude zo strany Xiaomi husársky kúsok. Dôvodom je, že Xiaomi doposiaľ oficiálne nepredstavilo žiaden skladateľný displej, hoci niekoľko konceptov sme mohli už vidieť. Niektoré z nich dokonca zdieľala aj samotná spoločnosť.

V každom prípade, rok 2021 bude bezpochyby rokom, kedy sa táto technológia posunie bližšie k ľuďom.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre