Technológie

Autopilot Tesly 3 zabránil takmer istej nehode | VIDEO

Nie je pochýb o tom, že elektromobily sú budúcnosťou a s veľkou pravdepodobnosťou nie až tak vzdialenou. Pomaly, ale isto sa stávajú masovým a stále dostupnejším produktom pre širšie spektrum ľudí. Tento trend je sprevádzaný aj technologickým pokrokom autonómnych áut. Bezpochyby, jedným z najhlavnejších propagátorov tejto technológie je spoločnosť Tesla, ktorá dlhodobo pracuje na autonómnych automobiloch.

Hoci môžeme častokrát počuť z viacerých strán o tom, že autonómne autá sú vinníkmi viacerých dopravných nehôd tak opak je pravdou. Autonómne vozidlá sú častokrát bezpečnejšie ako tie riadené ľuďmi. Tu si dovolíme argumentovať známym výrokom Elona Muska, ktorý reagoval na otázku jedného z redaktorov týkajúce sa smrteľnej nehody, v ktorej bol aktérom automobil Tesly slovami:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„A koľko smrteľných nehôd robia autá riadené ľuďmi?“

Najnovšie tento jeho známy argument podporuje aj video, v ktorom automobil Tesla 3 zabránil takmer istej nehode. Ako môžete vidieť nižšie na videu, tak šofér menšieho SUVčka sa chcel zaradiť do pravého pruhu, ktorý si však nevšimol idúce auta. Našťastie to bola Tesla 3 vybavená desiatkami senzorov, ktorá si s touto situáciou poradilo skutočne bravúrne – bleskurýchlo zrýchlila a preradila sa do ďalšieho pruhu.

Zdroj: via Twitter (Electrek.co)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close