Aptoide, Apkpure a ďalšie populárne obchody s Android aplikáciami, ktoré sú alternatívou ku Google Play

Pozrite si alternatívne obchody s aplikáciami a hrami ku Google Play, ktoré sú hlavnou konkurenciou pre spoločnosť Google.

Alternativne obchody ku Google Play
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Play je aktuálne najväčším obchodom s Android aplikáciami a hrami, kde ich nájdeme približne 3-milióny. Číslo je obrovské a v porovnaní s konkurenciou ďaleko pred ostatnými. Druhým dychom však treba povedať, že tam nájdeme aj veľa „nepoužiteľných“ aplikácií. Dovolíme si povedať, že ak by sme sa zamerali na „použiteľné aplikácie“, tak by sme sa dostali niekde na tretinové hodnoty. To však nič nemení na tom, že Google Play je aj tak najväčším obchodom s aplikáciami a hrami, v ktorom nájdeme takmer všetko. Ale aj napriek tomu sme sa rozhodli pozrieť na alternatívne obchody, akými sú napríklad Amazon Store, Aptoide a ďalšie.

Alternatívne obchody k Google Play

Amazon App Store

Prvým našim favoritom je Amazon App Store, ktorý je v súčasnosti jedným z hlavných konkurentov pre Google Play. Dôvodom je, že nájdeme v ňom poriadnu nádielku aplikácií a hier. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom stránok amazon.com/androidapp. Jej rozhranie je veľmi podobné tomu Google Play. Aplikácie ako aj hry sú rozriedené do jednotlivých kategórií, aplikácia ponúka možnosť vyhľadávania, nechýba možnosť hodnotenia aplikácií a podobne. Okrem iného prostredníctvom obchodu budete dostávať aj pravidelne aktualizácie a zároveň obsahuje viac menej všetky populárne aplikácie zahraničného pôvodu s výnimkou Google aplikácií. Tie sú dostupné totiž len prostredníctvom Google Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

F-Droid

F-Droid je ďalším obchodom s Android aplikáciami. Výnimočný je tým, že obsahuje výlučne Free-open-source aplikácie. Teda aplikácie, ktoré vyvíjajú ľudia pre ľudí. Nenájdete v nej žiadne oficiálne aplikácie, ale na druhej strane nájdete v nej ich alternatívy, ktoré mnohokrát odomykajú prémiové funkcie. Napríklad nájdete v nej aplikáciu New Pipe, čo je „Youtube na steroidoch“. Pomocou aplikácie môžete napríklad počúvať hudbu na pozadí, sťahovať videá a podobe. Tých aplikácií je samozrejme výrazne viac.

Aptoide

Ďalší a veľmi populárny obchodom je Aptoide. Ide vskutku o jeden z najväčších obchodov s Android aplikáciami. Vo svojej podstate obsahuje veľké množstvo populárnych aplikácií, a to dokonca aj ako Chrome a ďalšie. Druhým dychom však treba dodať, že väčšinou sú nejakú tu jednu alebo dve verzie pozadu, platí to obzvlášť v prípade známych aplikácií. Páči sa nám však, že autori obchodu kontrolujú originalitu populárnych aplikácií vrátane toho, či neobsahujú nejaký škodlivý software, zároveň však treba dodať, že máme pochybnosti o tom, kto ich tam pravidelne nahráva (napríklad v prípade Google aplikácií). V každom prípade, používatelia sa môžu dostať prostredníctvom tohto obchodu ku veľkému množstvu aplikácií a hier.

App Gallery

Ďalším alternatívnym obchodom, ktorý by sme Vám radi dali do pozornosti je App Gallery od spoločnosti Huawei. Tento obchod sa aktuálne pasuje za 3. najväčší obchod s aplikáciami vo všeobecnosti. Aktuálne obsahuje takmer 400-tisíc aplikácií, avšak nenájdeme  ňom (zatiaľ) Google aplikácie. V jeho prospech oproti konkurencií vyššie hrá to, že sa snaží naťahať aj lokálnych vývojárov a to aj v regiónoch, ako je ten náš. Na druhej strane treba povedať, že neobsahuje zatiaľ niektoré populárne aplikácie, a to hlavne tie amerického pôvodu, ale zas v niektorých prípadoch odkazuje na oficiálne stránky vývojárov, prostredníctvom ktorých si ich viete stiahnuť.

Apkpure

Našim úplným favoritom je aplikácia Apkpure. Vo svojej podstate ide o aplikáciu s inštalačnými súbormi, ktorá obsahuje väčšinu populárnych aplikácií vrátane tých od Google, WhatsApp, Facebook a ďalšie. Okrem iného ponúka aj možnosti aktualizácií a to už aj nainštalovaných aplikácií. Určite odporúčame vyskúšať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre